גוגל (Google) מתכננת להפוך את  הכרומקאסט (Chromecast), הסטרימר הפשוט והזול שלה, לאמצעי פופולרי בכל העולם, זאת לפחות בכל מה שקשור לאמצעים להזרמת מדיה. בסוף השבוע האחרון צוטט בכיר בחברה שטען כי לגוגל יש תוכניות גדולות כלפי המכשיר: החברה פועלת לכך שההתקן יהפוך למותג עולמי, הן באמצעות הגדלת מספר האפליקציות שתוכל לרוץ על המוצר, והן מבחינה חומרתית – בכמות המכשירים שידעו להזרים דרכו מדיה.

"אנו מתכוננים להשקה במספר שווקים בין לאומיים", אמר סגן נשיא מנהל המוצר בגוגל, מריו קווירוז לאתר הטכנולוגיה Gigaom. "ישנה ציפייה מצד הלקוחות שכל אפליקציה תהיה מותאמת עבור הכרומקאסט", הוסיף מריו. כדי לעשות זאת, מתכננים בגוגל להמשיך ולפתח את ערכות הקוד (SDK) כך שתהפכונה לפתוחות יותר עבור המפתחים. נכון להיום, ישנן מספר אפליקציות מועטות שעבורן הותאם ההתקן, ומאות מפתחים נרשמו בכדי שגוגל יבצעו התאמה גם לאפליקציות שלהם.

יחד עם התוכניות של גוגל לשפר את הכרומקאסט מבחינה תוכנתית, שוקלת החברה על התאמתו הטכנית להתקנים נוספים. התאמה זו, התלויה בשיתוף פעולה עם יצרנים רבים, יכולה להציב את הדונגל של גוגל כהתקן פופלארי ביותר המתאים לשימוש עם התקנים רבים. זאת מבלי לשכוח את מחירו הנמוך יחסית, 35 דולרים ליחידה, מחיר השווה לכל נפש וגורם למכירות חסרות תקדים של ההתקן.

ידיעה זו מצטרפת להודעה שפרסמה גוגל בחשבון הגוגל+ שלה בסוף השבוע. לפי ההודעה מאפשרת גוגל להזרים סרטים ומוזיקה ישירות מאתר חנות הבית של גוגל, Google Play, אל התקן ה-Chromcast. משמעות החידוש היא שבלחיצת כפתור נוכל לצפות בסרטים ולהאזין למוזיקה, מהרגע שבו רכשנו אותם בחנות של גוגל, וזאת מבלי להורידם למחשב או להתקנים הניידים. הדבר מתאפשר באמצעות תוסף ה-Chromecast המוצע לדפדפן ה-Chrome של גוגל,  אך יש לזכור כי לא כל המשתמשים בישראל פתוחים לשירותי הסרטים והמוזיקה של החברה.

התקן ה-Chromecast של גוגל הוא התקן המתיימר להיות סטרימר שמספק למשתמש את היכולת להנות משלל שירותים הניתנים לו היישר מרשת האינטרנט אל מסך הטלוויזיה. בדרך זו ניתן להפעיל סרטוני יו-טיוב, להשתמש ברשת החברתית Vimeo, להאזין לשירותי מוזיקה באינטרנט ולהנות ממספר שירותים נוספים – כל אלו יפעלו ישירות על מסך הטלוויזיה. בניגוד למזרימי מדיה אחרים, בזה של גוגל תוכלו להמשיך ולהשתמש במכשיר שלכם במקביל לכך שהוא משדר את תכניו אל הטלוויזיה. גם פונקציות הדלקה, כיבוי, הגברה והנמכת הסאונד יהפכו את מכשירי האנדרואיד לשלט רחוק, אם יותאמו מראש עם הדונגל.

תמונה: EricaJoy cc flickr

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.