שירות הפקודות הקוליות בחיפוש גוגל מגיע גם למחשב. “OK Google” אשר אט אט הופך לאייקון מוכר מצד ענקית החיפוש ונראה לראשונה על משקפי גוגל (Google Glass), ולאחר מכן הוטמע כחלק ממכשיר ה-Moto X וממסכי הבית של ה-Nexus 5, מגיע כעת גם למחשבים המריצים את דפדפן האינטרנט כרום.

באמצעות תוסף רשמי של גוגל, נוכל לבצע חיפוש מונח, לבקש הוספת תזכורות, לשאול שאלות ועוד ואת התוצאות נקבל על המסך או שנוכל להאזין להם כתשובה על שאלה.  לאחר הורדת התוסף מחנות הכרום, כל שעלינו לעשות זה להיכנס לחיפוש גוגל  ולהתחיל לדבר.

Google Voice Chrome

בשדה החיפוש יופיעו המילים "Say ok Google" בצירוף מיקרופון שחור, (שימו לב שאתם נמצאים בגוגל ארה"ב google.com), מה שאומר כי החיפוש הקולי מוכן לשימוש.  כך על ידי שתי מילות הקסם "Ok Google" נוכל לשאול את "האח הגדול" גוגל, שאלות כמו לדוגמא: " what is the time in Jerusalem" שיתנו לנו תוצאות חיפוש עם השעה המדויקת בראשונה.

החיפוש נמצא במצב האזנה תמידי, וברגע שהמשתמש אומר את צמד המילים “OK Google” הוא מפעיל את חיפוש גוגל. יש לציין שהחיפוש הקולי יעבוד רק בלשונית חדשה בכרום וכמובן דורש מיקרופון במחשב (הנייד או השולחני).  בכדי לחסוך בסוללה במחשבים הניידים, קיימת אפשרות לביטול האזנה לאחר 5 דקות.

אז עכשיו לאחר האזנה מתמדת במכשייר גוגל, חיפוש קולי מכל מקום במסך הבית החדש של אנדרואיד קיטקט 4.4 (Android Kitkat) עכשיו גם הגיע תורו של דפדפן הכרום הפופולרי של החברה. רק שימו לב להפעיל בו זמנית את החיפוש גם במחשב וגם בנייד.

 • T.Y

  ניסיתי להוריד והתוסף כנראה עוד לא עובד בישראל כי לא ראיתי את זה בחנות

  • אנדרואידי למופת

   התוסף זמין רק לחנות התוספים האמריקאית של כרום. תשים לב שזה מכוון על ארצות הברית ולא ישראל..

 • Dodge

  גוגל עם כל החידושים והמוצרים המעולים שלה עומדת להפוך לחברה הגדולה ביותר בעולם במקום אפל, שאחרי האייפון לא השקיעה במשהו חדש, לכן היא כבר בירידה.

  • בולי

   אפל לא בירידה היא מוכרת יותר משנה לשנה. אי אפשר לקרוא לזה ירידה. אפל היא חברה ייחודית שמציעה עשרות מוצרים שמתחברים אחד עם השני בקלות חלק יראו בזה יתרון וחלק חסרון.

 • לההההה

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לי זה עובד גם בעברית אבל צריך ללחוץ על הרמקול בשביל זה
  ניסיתי מזג אוויר,שקיעה,זריחה ,נשיא ארה"ב ,מבחר אנשים ידועים כמו ביל גייטס
  וזה עובד בתשובה ישירה בלי חיפוש נוסף בכתב לא בקול

 • יותם

  אתם רציניים? יש לי את זה בגוגל במק כבר איזה שלוש שנים… לא חידשתם כלום…

  • אנדרואידי למופת

   מה שחדש זה שאפשר להגיד "ok google" והחיפוש הקולי יפעל.