כמענה לפירצות לשירותים השונים ברשת, גוגל (Google) חשפה היום שכבה נוספת של אבטחה לבעלי חשבון גוגל באמצעות שימוש במפתח אימות הגנה: Universal 2nd Factor או U2F בקיצור.

מדובר בתמיכה בהתקן קטן מימדים שיוכל להתממשק לכל מחשב בחיבור סטנדרטי (USB לרוב) ומאפשר התחברות לחשבון גוגל בצורה מאובטחת בטוחה וקלה. ההתקן יבצע אימות של חשבון המשתמש בעת ההתחברות דרך האינטרנט, ומדלג על הצורך בזיהוי דו-שלבי, כך שבמקום להזין סיסמה נוספת בכל התחברות לחשבון מחדש, יש רק צורך לחבר את ההתקן למחשב, זאת במידה והוא פועל על דפדפן הכרום מגרסה 38 ומעלה.

כאמור, לא מדובר כאמור בהתקן שגוגל מייצרת, אלא בתמיכה שלה בסטנדרט האימות החדש FIDO, כך שיצרני חומרה יוכלו להציע מוצרים שונים, בין אם זה התקן USB או פתרונות אחרים, אף שימוש של בחיישן ביומטרי, NFC וכו’. כל זאת כדי לבצע אימות נוסף לפני ההתחברות, דבר אשר יכול למנוע הונאות רשת ופירצות אבטחה, אך הוא אינו מבטל את הצורך כמובן בסיסמה הראשית של המשתמש ונוסף כשכבת אבטחה נוספת.

הסטנדרט FIDO מבטיח כניסה בטוחה על ידי אימות נוסף של המשתמש. Microsoft, Alibaba ו-PayPal כבר הוסיפו את התמיכה אצלם בשירותים לאימות מסוג זו וייתכן כי בזמן הקרוב כל אחד יוכל לרכוש התקן קטן וזול כדי להרגיש קצת יותר בטוח כשהוא שם את כל חייו ברשת.