גוגל (Google) הודיעה היום על השקת יישום חדש לשירות הצא’ט Hangouts עבור מחשבי חלונות על גבי דפדפן הכרום ולמשתמשי ה-Chrome OS.

הממשק החדש של היישום מבוסס על עיגול קטן אשר “צף” על גבי שולחן העבודה. לחיצה עליו תציג לנו את תפריט אנשי הקשר השונים שאיתם אנו מצ'וטטים, ולחיצה על איש קשר מסוים תוסיף לנו עיגול צף נוסף עם תמונה קטנה ודרכה נוכל לעבור ולנהל את הצא’ט בין מספר משתמשים שונים. נשמע לכם מוכר? זה בדיוק מה שחשבתם – הראשים הצפים במסנג’ר של פייסבוק.

ניתן לגרור את העיגול של Hangouts לכל מקום במסך, ואיתו יגררו גם שאר העיגולים של אנשי הקשר יחדיו. ניתן אם רוצים לנתק את חלון הצא’ט עם מישהו מסוים וכך ליצור הפרדה, אולם לא מצאנו כל דרך להסתיר את העיגול משולחן העבודה מלבד לסגור את היישום. בנוסף, היישום תומך ב-Google Voice כך שניתן לבצע שיחות טלפוניות ולשלוח הודעות SMS.

לגוגל כבר יש אמנם תוסף לדפדפן הכרום, אולם כאן מדובר ביישום עצמאי הפועל מחוץ לדפדפן ומתחבר לחשבון האישי ברגע ששירותי גוגל החלו לפעול ברקע עם עליית המחשב. לאחר התקנתו הוא זמין לגישה דרך ה-Chrome App Launcher, תפריט היישומים של כרום.

הוא זמין להורדה כבר עכשיו למשתמשי דפדפן הכרום, דרך חנות היישומים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.