אם מישהו היה צריך עוד הוכחה שגוגל (Google) היא תאגיד ענק ששולט ביד רמה בכל האינטרנט, הנה כלי שיכול לעזור להניח את הספק הזה בצד. גוגל השיקה דף מיוחד למשתמשיה שמכונה My Activity (הפעילות שלי), שמטרתו לרכז במקום אחד את כל הפעולות שעושה המשתמש באינטרנט באמצעות גוגל ושירותיה. אלא שמבט מהיר על הדף הזה חושף שאנחנו לא באמת יודעים כמה אנחנו משתמשים בשירותיה של גוגל.

לא מדובר רק על דף שמרכז את היסטוריה החיפושים שלנו בגוגל, כניסות לג'ימייל (Gmail) או צפיות ביוטיוב (YouTube), אם כי גם כל אלה נמצאים בו כמובן. מדובר על שירות שמאגד בתוכו כל דבר שגוגל למעשה יודעת עליכם – המיקום שלכם בכל רגע נתון, מודעות שנחשפתם אליהן, תמונות שצפיתן בהן, מוצרים שרכשתם באינטרנט, ואנשים שהייתם בקשר איתם. ואם יש לכם מכשירי אנדרואיד, המידע הזה אף גדל עוד יותר. המידע מאורגן ומקובץ לפני נושאים או אתרים, כדי שתוכלו לדעת בדיוק על מה אתם מבזבזים את זמנכם.

הכלי של גוגל משמש כסוג של מרכז עבור כל המידע שגוגל אוספת עליכם באמצעות שירותיה השונים, אבל החדשות הטובות הן שאפשר לבטל משם אפשרויות שלא מוצאות חן בעיניכם. ניתן גם לחפש בכרטיסיות המידע האלה מילים ספציפיות או תאריכים, כדי לדעת כמה זמן בדיוק אתם מקדישים לנושא מסוים או לגבות את כל המידע אם תרצו.

כדי להיכנס לדף, תבקש מכם גוגל בשבועות הקרובים לאשר את השימוש בו כשתתחברו להגדרות החשבון שלכם, אם כי ניתן לאשר אותו ידנית כבר עכשיו. ניתן לגשת לכלי דרך המחשב או במובייל, אם כי לא כל האפשרויות זמינות בכל המדינות.