אחת הבשורות אשר יצאה השנה מכנס המפתחים של גוגל, הוא השירות Google Music, שירות אשר מאפשר למשתמשים להעלות את ספריית המוזיקה שלהם ל"ענן" ולהאזין לה מכל דפדפן או מכשיר אנדרואיד עם אפליקציה ייעודית.

מאז שהושק, השירות לא עבר שינויים גדולים ועדיין נמצא בשלב ה"בטא" ופתוח להרשמה לתושבי ארצות-הברית בלבד. אם כי כעת, גוגל מכריזה על פתיחת הבלוג "Magnifier" שבו ניתן יהיה לקרוא כתבות על אומנים שונים ולצפות בראיונות ווידאו, אך החידוש הגדול הוא שדרך הבלוג ניתן להוסיף שירים של האומנים הללו אל ספריית המוזיקה הפרטית שלנו בענן, ובחינם (אך לא ניתן להוריד אותם אל המחשב-האישי).

ה-Magnifier הוא מוצר משלים לשירות המוזיקה של גוגל, אשר מסייע על-ידי מתן במה לאומנים צעירים ולהקות פחות ידועת והן למשתמשים אשר מעודד אותם להיחשף למוזיקה חדשה ולשווק את עצמם באמצעות חלוקה של שירים בחינם. כאמור, ברגע זה הבלוג מתמקד בגילוי של אומני "אינדי" צעירים אך לא מן הנמנע כי כוונתה של גוגל בעתיד לחבור גם לאומנים ידועים יותר בעלי שם.

למרות שהשירות נמצא עדיין בבטא, מדובר בשירות בוגר יחסית לגוגל. האפשרות לגשת לספריית המוזיקה מכל-מקום הוא צעד נוסף באסטרטגיה של החברה הדוגלת ב"חיים בענן". ייתכן ובעתיד גוגל תרחיב את השירות ואף תציע שירים להורדה בתשלום ותהווה תחרות ישירה ל-iTunes, חנות המוזיקה של אפל. לבלוג.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.