גוגל (Google) השיקה היום פיילוט לשירות תשלומים ניסיוני חדש בארה"ב, המיועד להקל על תהליך התשלום בחנות ולספק דרך חדשה שאינה דורשת הוצאת הטלפון מהכיס או מהתיק.

מדובר באפליקציה בשם "Hands Free" לאנדרואיד ול-iOS, אשר מסתמכת על חיבורי ה-Wi-Fi, בלוטות' ושירותי המיקום בסמארטפון שלנו כדי לקבוע מתי אנחנו נמצאים בחנות שתומכת בשירות התשלומים. השירות מתקשר ישירות עם המסוף שנמצא בבית העסק, מבלי צורך להפעיל אותו ידנית, וכל מה שצריך לעשות הוא לגשת לקופאי ולומר לו "אני אשלם עם גוגל".

הקופאי יבקש מכם את ראשי התיבות של השם שלכם, ויוודא שאתם נראים כמו התמונה שהעליתם לאפליקציה, ולאחר מכן תוכלו להמשיך לדרככם מבלי להוציא את הטלפון מהכיס ולהעבירו בקורא מתאים. בתי העסק שמשתתפים בניסוי כרגע כוללים את בין היתר מקדונלד'ס, מסעדת Papa John's ושאר בתי קפה וחנויות שממוקמות באזור. האפליקציה ניתנת להורדה בחינם, כאשר גוגל מבטיחה קרדיט של 5 דולר עבור מי שמוכן להשתתף בניסוי.

מדובר בשירות תשלומים נפרד מה-Android Pay, שלו כבר 9 מיליון מנויים ברחבי העולם. בעתיד מבטיחה גוגל כי גם שלב וידוא התמונה על ידי הקופאי ייעשה באופן אוטומטי, על ידי מצלמה שתצלם אתכם בחנות ותשווה את התמונה עם זו שהעליתם לאפליקציה, כאשר התמונות (לפי גוגל) יימחקו מיד לאחר תהליך הזיהוי.

https://www.youtube.com/watch?v=Qxet1VdpOQ4