זה היה ב-2013 שגוגל (Google) הראתה ניצנים ראשונים של כניסה לשולחן העבודה שלנו כאשר השיקה את שורת ההתחל ליישומי הכרום, או Chrome App Launcher.

זה היה אולי אחד הדברים הכי קרובים לראות את גוגל נכנסת אל תוך מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, אולם אמש היא הודיעה כי שמשגר היישומים מהכרום יוסר משולחנות העבודה של Windows, Macintosh ו-Linux ביולי הקרוב, והוא יישאר רק במערכת ההפעלה השולחנית של גוגל עצמה, Chrome OS.

הסיבה הרשמית היא כי רוב משתמשי דפדפן הכרום (Chrome) של החברה, מעדיפים להריץ את היישומים שלהם ישירות מתוך הדפדפן ולא להשתמש בקיצורי הדרך שכלולים במשגר. כלומר כולם שוכחים שהוא בכלל שם.

כזכור, הכפתור הקטן הזה מאפשר להפעיל יישומים שונים שהותקנו דרך דפדפן הכרום, ממש כמו יישומים רגילים הרצים על שולחן העבודה בין אם זה חלונות, לינוקס או מקינטוש. במקום זאת, גוגל מציעה להוסיף קיצורי דרך ליישומים השכיחים על ידי קיבוע היישום לשורת ההתחל.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Somebody

  יוטיוב היא השנייה ב"מעפנותה"… ללא ספק

 • Somebody

  כרום זאת החטיבה הגרועה ביותר של גוגל, ומשום מה גם בין המצליחות שלה. הכרום השולחני כבד, לא תואם לשפת העיצוב המדהימה של גוגל ומסורבל (כולם יחלקו עלי בזה אבל עם כמה שזה נשמע מוזר, אפשרות התרגום דרך הקליק הימני באינטרנט אקספלורר היה מאוד מאוד נוח). בכרום לאנדרואיד חדי עין יבחינו שעם כמה שהוא נראה יפה (יחסית) האייקונים בו הם מהדור הקודם של האייקונים של גוגל. בנוסף הוא זולל סוללה רציני… בקיצור מחלקת הכרום היא מחלקה שתקועה בעבר ולא מתקדמת עם גוגל. ואם לפחות מבחינת העיצוב כרום השולחני היה מתקדם, זה היה הדבר הטוב והיפה ביותר עלי אדמות.

  • אביתר

   נכון. אותה בעיה קיימת ביטיוב. מכוער, לא נוח אבל מצליח.

 • עד שלא היה תכתבה הזאת שחכתי שזה בכלל קיים חחחחחחחח

 • Maor Bar

  באסה. דווקא מצאתי אותו שימושי.