כחלק מכוונותיה להתמקד גם בשירותי חומרה, מקימה גוגל חטיבה חדשה שתעסוק, בין היתר, בכל מוצרי החומרה שלה כגון מכשירי הנקסוס השונים, מזרים המדיה Nexus Player, נתב OnHub, מחשבי ה-Chromebook ועוד.

החטיבה החדשה, שמטרתה לאגד את כל מוצרי החומרה של גוגל, תנוהל על ידי לא אחר מריק אוסטרלו (Rick Osterloh), מנכ"ל מוטורולה מוביילטי לשעבר, שעבד בחברה בעת רכישתה של מוטורולה על-ידי גוגל אך עזב אותה עת מכירתה של מוטורולה לידי לנובו לפני כשנתיים וחצי. באופן מפתיע, חברת Nest (נסט), שהיא יצרנית הגלאים החכמים לבית, תיעדר מהחטיבה עצמה אולם דווקא טוני פדל (Tony Fadell) ששימש כמנכ"ל נסט טכנולוגיות יעבוד תחת עינו הפקוחה של ריק אוסטרלו.

עד כה, פיתוח מוצרי החומרה של גוגל בוצע עצמאית על ידי כל חטיבה נפרד, דבר שגרם למספר רב של אנשים בתפקידים מקבילים וחוסר תיאום בין כל המחלקות, כך שהקמת החטיבה החדשה תוכל למקד אותה בעבודה. לא רק זאת, גוגל אף מתכננת בעתיד גם מוצרי חומרה חדשים שיתמקדו, איך לא, בסלון הביתי שלנו וימותגו תחת השם "מוצרי אווירה לסלון". בגוגל, כך נראה, מקווים לחבר את כל המוצרים שלנו ולהציג בעתיד פתרונות נוספים לטרנד "האינטרנט של הדברים".

המהלך האחרון מיישר קו עם העובדה שגוגל תפקח מעתה על כל בסדרת מכשירי הנקסוס, וללא ספק קל יותר לשלוט על חטיבת חומרה אחת מאשר מחלקות מפוזרות.