Allo אפלקציית ההודעות החדשה של גוגל

גוגל (Google) הציגה אתמול, בכנס I/O 2016, גם זוג אפליקציות חדשות בשם Allo ו-Duo, שתי אפליקציות שאמורות לספק תחליף ל-Hangout, שירות ההודעות המיידיות של גוגל שלא ממש הפך לחלופה ל-WhatsApp ו-Messenger של פייסבוק (Facebook), כפי שרצתה.

Allo היא אפליקציית שיחות מיידיות לכל דבר ועניין, אבל להבדיל מקודמתה, במקום להתחבר אל לחשבון הגוגל של המשתמש, היא נקשרת למספר הטלפון, בדיוק כמו במקרה של WhatsApp ו-iMessage של אפל (Apple). בנוסף, בגוגל שילבו בה את הנכס הגדול ביותר של החברה – מנוע החיפוש. זה סורק את השיחה ומציע מידע נוסף מבוסס הקשר. כך, לדוגמא, אם מדברים על יציאה למסעדה איטלקית, על המסך תופיע המלצה מתאימה. לחיצה עליה תציג בשיחה את המסעדות האיטלקיות באזור. נוסף יהיה ניתן 'לשוחח' עם גוגל, או יורת נכון, לשאול שאלות בשפה טבעית כמו 'האם הטיסה שלי מתעכבת?' ולקבל תשובה.

אך זה לא הכל. Allo מציגה בנוסף מערכת תגובה חכמה שיכולה להציע למשתמש תגובות על-פי האופן בו הוא מתבטא ועל סמך התוכן. לדוגמא אם מישהו שולח תמונה של הילד, גוגל מזהה כי מדובר בתמונה שכזו ומציעה תגובות בהתאם. Allo תציע גם אפשרויות רגילות יותר, כמו שליחה של מדבקות או חייכני אימוג'י, וזאת לצד אפשרויות חדשות עמו שליחת תמונות עם שרבוטים מעליהן או כתב בגדלים שונים על-מנת להדגיש את הלך הרוח בשיחה.

Allo תציע גם אפשרויות לשמירה על פרטיות כמו העברת שיחות באופן מוצפן מקצה לקצה וכן מחיקת היסטוריית שיחות. בגוגל ציינו בנוסף כי למרות שהשיחות מנותחות בענן, כדי להציע הצעות מבוססות הקשר, הן לא נשמרות על השרתים של החברה.

Duo, רק שיחות וידאו

Duo היא אפליקציית שיחות ווידאו. נראה כי גוגל התמקדה ביצירת אפליקציית שיחות קלילה ובסיסית בלי יותר מדי אפשרויות מיותרות, למעט אפשרות אותה החברה מכנה Knock Knock – בעת התקשרות של שיחת וידאו הנמען כבר מקבל את אות הוידאו על המסך ויכול לבחור האם לענות או לסרב לשיחה. על-פי גוגל זה הופך את שיחת הוידאו ל-'כיפית וספונטנית'.

גוגל לא סיפקה תאריך מדויק לשחרור זוג האפליקציות החדשות, וכיוונה בגדול לקיץ הקרוב. הן יהיו זמינות למשתמשי iOS ואנדרואיד. משתמשי אנדרואיד יכולים עם זאת להזמין מראש את צמד האפליקציות Allo ו-Duo ב-Google, ואלו יורדו למכשיר באופן אוטומטי בעת שיחרורן.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • עד שזה לא יהיה מוטמע באופן שקוף בכל הטלפונים של אנדרואיד (לא רק נקסוסים, בכולם) זה פשוט לא יתפוס! יש היום כל כך הרבה מתחרים בשוק ופלטפורמות ענק כמו Whatsapp ו-Facebook Messenger תופסות נפח שוק מטורף שזה פשוט הופך למיותר להוריד עוד אפליקציה מיותרת למכשיר.

 • iphone1000

  לא יעזור

  • לא יעזור למי?
   קודם כל בכל הקשור לשיחות קוליות/וידאו גוגל מעל כולם מבחינת האיכות והשנה גם שדרגה לפרוטוקול חדש.

   העניין השני הוא שלגוגל זה בטוח יעזור כי לפני שהם מתחרים באפליקציות מסרים אחרות הן קודם כל חברת פרסום ולכן גם 100 אנשים מספק אותם ולהאנגאוט היו יותר ממאה.

   תנסה לחשוב על זה יותר בכיוון של מה כל משתמש "נותן" לגוגל מאשר תחרות אפליקציות המסרים.
   כך או כך אף חברה לא תנצח את חברת טנסנט במסרים ובנוגע לוואטצאפ – היא יותר חזקה בארץ מאשר בשאר העולם אבל כרגיל ישראלים חושבים שמה שהם משתמשים כנראה כולם משתמשים.

   באמריקה יש שימוש רב במסנג'ר (גם של פייסבוק),SMS וכמובן איי-מסג' יותר מאשר אפליקציות אחרות ואפשר להמשיך לכל מדינה ואפליקציית המסרים המובילה בה.

   מקווה שברגע שהמשתמש יתקין את שתי האפליקציות אז יהיה מן מיזוג בעתיד (כפי שעשו עם החייגן והאנגאוט).
   אם יהיה גם SMS בהמשך כפי שפועל במכשירי אייפון ומכשירי מי של שיומי אז אולי אעבור.

   נכון לעכשיו אני משתמש בפייסבוק מסנג'ר להכל – וזאת לאחר שנים עם ג'יטוק ולאחר מכן האנגאוט.