פייסבוק היא כרגע הרשת החברתית הגדולה ביותר, השולטת ללא עוררין עם יותר ממיליארד משתמשים פעילים. הרשת השנייה בגודלה היא טוויטר עם למעלה מ- 500 מיליון משתמשים, ועכשיו השלישית היא גוגל+. לרשת החברתית הצעירה של גוגל, גוגל פלוס, רשומים כ-300 מיליון משתמשים פעילים בממוצע בחודש המשתמשים ברשת באופן תדיר, כך נחשף הערב באירוע של גוגל פלוס. לפי הסטטיסטיקות, נוספו למעלה מ- 190 מיליון משתמשים חדשים בששת החודשים האחרונים

גוגל מסרה לרויטרס (Reuters), כי החברה צברה יותר מ-100 מיליון משתמשים הפעילים בכל תחומי הרשת החברתית עקב כנס המפתחים שנערך במאי, בו נוספו המון תוספות ופיצ'רים מיוחדים במוצרי גוגל בכלל, ולרשת החברתית בת השנתיים בפרט וכי סך המשתמשים בשירותי גוגל בכל צורה שהיא עומד על כ-540 מיליון.

בישראל, המצב שונה מבשאר העולם הכולל את ארה"ב, אירופה ומדינות אחרות. הפייסבוק והטוויטר בארץ הן בין הרשתות החברתיות היחידות שנעשות בהן שימוש בארץ, לעומת שאר העולם בו פועלות עשרות ואף מאות רשתות חברתיות, וביניהן גוגל פלוס. יש לציין כי ישראל היא המדינה בה זמן השימוש הוא הגדול ביותר ברשתות החברתיות, כ- 11.1 שעות בממוצע בחודש, ואילו ארה"ב נמצאת במקום העשירי עם 7.6 שעות בממוצע בחודש בלבד.

גוגל מוסיפה כי גוגל+ נועדה להתחרות עם הרשת החברתית הגדולה ביותר פייסבוק, אך כאמור, גוגל+ מפגרת בכ- 700 מיליון משתמשים ולכן יעברו כמה שנים עד שתשתווה (אם בכלל) למתחרה הענקית.

כתב: יהונתן לינדל