כשנה לאחר שחשפה את גרסת האנדרואיד Lollipop 5.0 שנשאה עימה את בשורת את העיצוב השטוח (Material Design), מציגה כעת גוגל את 18 האפליקציות המעוצבות ביותר על-פי אותו קו מנחה.

בקטגוריה חדשה אותה הקימה בחנות ה-Play Store, מרכזת גוגל את 18 האפליקציות המעוצבות והיפות ביותר על-פי כללי העיצוב החדש, כשביניהן ניתן  למצוא אפליקציה ישראלית אחת. בין האפליקציות שזכו להיכנס לרשימה ניתן למצוא את אפליקציית ניהול המשימות והפתקים Evernote לצד אפליקציית שמירת הכתבות לקריאה מאוחר יותר Pocket, כשלצידן ניתן למצוא את אפליקציית הבלוגים המפורסמת Tumbler ואפליקציית המסרים המידיים Telegram.

יתר האפליקציות המככבות ברשימה הן אפליקציית החדשות האמריקאית New York Times, אפליקציית מזג האוויר Weather Timeline, אפליקציית החדשות ההומוריסטית הוויראלית BuzzFeed. הישראלית שזכתה להיכנס לרשימה המכובדת היא אפליקציית GroupMe שנרכשה על-ידי סקייפ (מיקרוסופט) לפני כארבע שנים.

לצד זאת, משיקה גוגל דף חדש ובו כללים מנחים כיצד יש לעצב אפליקציה בעיצוב השטוח ובנוסף מדגימה בסרטון כיצד נוצר תהליך העיצוב מתחילתו ועד סופו. בסרטון אגב, מסביר לא אחר מסמנכ"ל העיצוב של גוגל, מטיאס דוארטה (Matias Duarte), על כך כי עיצוב ה-Metrial Design הוא לא רק עיצוב מחודש, אלא, גם "סביבת פיתוח שלמה וקרש קפיצה ליצירת דברים נפלאים", כהגדרתו.

לכניסה לקטגוריה

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • Yossi Cohen

  למה קראת לזה עיצוב מתכתי?
  material not metal…
  כתבת Metrial Design תקן ^^
  איך הם שכחו את timely ברשימה? והם עוד רכשו אותם…

  • #android lover#

   הוא לא ניסה לקרוא לזה עיצוב מתכתי, ויש עוד דברים חוץ מאינטרסים

   • Yossi Cohen

    הכותב תיקן את זה לשטוח. הוא כתב מתכתי מתוך שגיאה כנראה.
    אף אחד לא מדבר על אינטרסים timely היא אחת האפליקציות הכי מדהימות שקיימות לאנדרואיד

 • user30000z

  וואו הם עושים בית ספר לאפל בתחום שלה…

  • פיפוש

   לא הייתי ממהר עם הקביעה הזאת..

   • Nachum37

    הם אמנם לא עושים "בית ספר לאפל", אבל בשונה מאפל בה המעצב אמור ליישר קו בעצמו עם עקרונותיהם, גוגל גם טרחו לספק ספרייה שלמה של רכיבי עיצוב (פקדים שונים וכו').

    • e.m

     you sir, are an idiot.

    • פיפוש

     לא הבנתי מאיפה המצאת את החלק הראשון, ולמה השני זה בהכרח יתרון.

     לאפל יש את סיר ג׳וני אייב, אחד מהמעצבים התעשייתיים הכי גדולים בעולם, אם לא הגדול שבהם. הוא זה שמחליט על הקו העיצובי והוא זה שקובע את הטון. אז מי אלה ״עקרונותיהם״??

     עם כל הכבוד לגוגל, ויש המון המון כבוד, יש לה עוד דרך ארוכה עד שהיא תציג לעולם דברים ברמת העיצוב של המוצרים של אפל לאורך השנים.
     אם אנחנו מדברים על עיצוב מערכת ההפעלה? אני אוהב מאוד את שתיהן. גוגל עשו משהו מדהים עם המטריאל דיזיין לדעתי.

     ֿאך מבחינת הפלטפורמה??
     מניסיון עם שתי המערכות, אפליקציות ב-iOS לרוב נראות הרבה יותר טוב מהמקבילות שלהן באנדרואיד.

     • Nachum37

      אי הבנה קלה. התכוונתי שאפל אכן מובילים מבחינה זו, וגוגל ממש לא "עושה להם בית ספר".
      אלא שנקודת זכות אחת לטובתם שבשונה מאפל בה אמור המפתח ליישם את עקרונות העיצוב של החברה בעצמו, גוגל עוזרת לו עם הספריה שהפיצה כדי לעזור לכולם ליישר קו.
      זה הכל.

      e.m, לא אתייחס.

  • e.m

   כנראה שלא החזקת מכשיר iOS כלשהו, מאז 2007.

   • user30000z

    יש לי את שניהם, ודי חדשים.