העדכון הגדול הבא של מערכת האנדרואיד קרב ובא: גוגל מתכננת שינוי מאסיבי למערכת הבית שלה ועובדת נמרצות על פרויקט פנימי המכונה “Hera” (הרה).

על פי הדיווח של Android Police, העדכון יביא יכולת משולבת סביב מכשירים שונים, ומערכות שונות יחד עם הכרום, יישומי הרשת ועוד. החברה עובדת על גרסה ייעודית הן של אנדרואיד והן של מערכת הכרום (כרומיום) אשר יוכלו להריץ את אותם היישומים והמשימות, כך שהמשתמש יוכל לנצל את המכשירים בו זמנית, לעבור בין מכשיר למכשיר בקלות ולקבל יכולת שליטה מלאה של המשימות שמריצים המכשירים.

אבל השילוב הוא הרבה מעבר ליישומים. על פי הפרטים, Hera, היא פלטפורמה אשר תאגד את שלל המשימות והעבודה המשולבת עם המכשירים, כך לדוגמה המשתמש יוכל לצפות באפליקציות הפועלות על מכשיר האנדרואיד ובמקביל לנהל את המשימות שבמחשב מבוסס הכרום, להתחיל משימה במכשיר אחד ולהמשיך באחר.

android-project-hera

לא כל הפרטים עוד ידועים, וחלקם גם לא מאוד ברורים, אך כן ניתן לראות בהדלפה מספר צילומי מסך המציגים ממשק חדש ליישומי גוגל כמו ה-gmail, הלוח שנה, המפות ועוד. ב-Android Police מציינים כי הממשק מזכיר למדי את ממשק הכרטיסיות של Google Now ויהיה ניתן ליצור כרטיסיות חדשות מכלל שירותי גוגל השונים. לדוגמה, כאשר נחפש מיקום מסוים ב-Google Maps במחשב האישי, נוכל לבדוק ב-Hera מה חיפשנו ולהמשיך מאותה הנקודה, בין אם זה במכשיר הנייד או ברשת.

העולמות מתחברים
לא, זה עדיין לא אומר כי גוגל הולכת לשלב את מערכת הכרום באנדרואיד וליהפך, אבל כן אומר שהיא מעוניינת למזג יכולות ולספק חווית שימוש טובה יותר למשתמשים שבחרו במערכת שלה ו-Hera אמורה לספק בדיוק את זה. היכולת לשלוט על המידע, מעבר בין מכשירים שונים באופן שבו המשתמש לא יאלץ לפתוח שוב את אותה האפליקציה במכשיר האחר וזרימת מידע בצורה חלקה היא רצון של חברות רבות בתחום וגם מיקרוסופט בעצמה מנסה לעשות זאת בשנים האחרונות עם פלטפורמת ה-Windows Phone שלה, לכן יש לכך חשיבות רבה הן למשתמש והן לגוגל. פרטים נוספים וודאי נקבל בכנס המפתחים Google I/O שייערך בחודש מאי הקרוב.

android-project-hera-2

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.