בגוגל (Google) הקשיחו במעט את התנאים עבור יצרניות החומרה המעוניינות לבנות מכשיר שיקבל תג 'מאושר על-ידי גוגל' לאחר ההשקה של אנדרואיד 6.0. הסיבה היא כנראה ניסיון לספק למשתמשי האנדרואיד חווית שימוש אחידה יותר.

אחד השיפורים שכלולים באנדרואיד 6.0 מרשמלו היא אפשרות ה-'נמנום' (Doze). אפשרות זו מאפשרת חיסכון בחיי הסוללה על-ידי השהיית פעילות של אפלקיציות הרצות ברקע ברגע שהמכשיר לא נמצא בשימוש, תוך 'התעוררות' בפרקים מוגדרים מראש. על-מנת שהשיפורים בחיי הסוללה יגיעו אל מכשירים המריצים את אנדרואיד 6.0, על יצרניות החומרה לכלול את האפשרות החדשה, ובגוגל אף מונעים מיצרניות החומרה להכניס בה שינויים.

במסמך התאימות עבור אנדרואיד 6.0, בסעיף הנוגע למצב חיסכון בסוללה, מצוין כי כל האפליקציות שיימנעו מיכולת הנמנום יופיעו ברשימה והמידע יהיה זמין עבור המשתמש, בנוסף כי לא יעשה שינוי באלגוריתם של אפשרות הנמנום, והוא יהיה זהה לזה שנמצא בקוד ה-AOSP. מבחינת גוגל הכנסת התנאי נובע בעקבות רצון להבטיח כי עבור כל המשתמשים, בתנאי שהמכשיר שלהם מריץ את גרסת אנדרואיד מרשמלו, יהנו מיכולת החיסכון בסוללה כפי שהתכוונו מתכנתי גוגל.

גוגל תאפשר ליצרניות החומרה לכלול אפליקציות ש-'מתעלמות' מיכולת הנמנום, ולכן יהיו פחות יעילות, אך אלו יסומנו כאפליקציות שאינן יעילות אנרגטית והמשתמש יהיה מודע לכך. בגרסת הנקייה של אנדרואיד האפליקציות היחידות שאינן משתמשות ביכולת החיסכון הם ה-Device Manager ו-Google Play Services. יצרנית חומרה שלא תציית למסמך התאימות לא תוכל לקבל את ההסמכה של גוגל ומכשירים כאלו יגיעו בלי גישה אל האפליקציות של גוגל, כולל Google Play.

בנוסף, במכשירים אשר יריצו את גרסה 6.0 יצרניות החומרה יאלצו להפעיל כברירת-מחדל את יכולת ההצפנה וזאת על-מנת להגן על המידע של המשתמשים. לפחות עבור מכשירים בהם הצפנה מלאה לא תפגע בביצועים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.