באירוע LeWeb 2014 שנערך היום בפריז, חשפה גוגל עדכון גדול לאפליקציית השיחות Hangouts למערכת האנדרואיד ובקרוב גם לבעלי מכשיר iOS.

השינוי שבעיקר יורגש על ידי המשתמשים היא חותמת הזמן “נראה לאחרונה” (Last seen), המאפשרת לראות מתי הצד השני לשיחה היה מחובר ומתי היה פעיל לאחרונה, ממש בדומה לפייסבוק מסנג’ר (Facebook Messenger). כך בחלון השיחה יוצג מתי המשתמש היה מחובר בפעם האחרונה.

גלה לי היכן אתה
ב-Hangouts היה ניתן לשתף את המיקום הנוכחי שלנו על ידי הקשה על כפתור האטב ובחירת אפשרות המיקום. כעת, גוגל הוסיפה מעין שיתוף חכם, המאפשר לזהות את תרחישי השיחה ולהציע למשתמש לבצע פעולות מסוימות כמו שיתוף המיקום הנוכחי, הוספת תזכורת בלוח שנה ועוד, והכל בלחיצת כפתור. כך לדוגמה, כאשר החבר שואל “היכן אתה?” (באנגלית: where are you), האפליקציה תציע לשתף את המיקום אוטומטית.

“זוהי אחת החוויות הכי מוכרות, אנשים מנסים להתחבר לעולם הפיזי”, אמר ברדלי הורוביץ , סגן נשיא בגוגל של המוצר, כאשר מטרת המהלך היא לאפשר לאנשים לשתף את מיקומם בקלות, זאת במקום לחפש בדרך אחרת לאזר את מיקומם ואז לחזור לצ’אט כדי לכתוב לאיש שאיתו משוחחים. “אנחנו לומדים את השפה הטבעית כדי לתת סיוע. בלחיצה אחת אתה יכול לשתף את המיקום שלך, זה אופציונלי לחלוטין.”

כדי לאתר חברים, נדרשנו להצטייד מראש בכתובת מייל, אך כעת ניתן לאתר חברים בצורה קלה יותר דרך מספר הטלפון שלהם. הם לא חייבים להיות ברשימת אנשי הקשר שלנו כדי להוסיף אותם, אבל אם כן והם משתמשים ב-Hangouts, נוכל מעתה לראות זאת מיד ולהתחבר אליהם בקלות. עבור חובבי הסטיקרים (אמותקונים), גוגל הוסיפה עוד 16 חבילות חדשות כדי שתוכלו להמחיש את עצמכם באופן מעניין יותר ונוסף לכך, יש מעתה גם פילטרים לוידאו כך שניתן להחיל אפקטים ישירות על שיחת הוידאו בעת השיחה.

העדכון החדש יגיע בקרוב, זאת לצד התאמת העיצוב לשפת ה-Material Design עם מראה שטוח ולוגו משודרג.

עדכון: הנה קובץ ההתקנה (APK), תודה לגולש @kw.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.