גוגל מפיצה עבור המשקפיים החכמים שלה, גוגל גלאס (Google Glass), עידכון תוכנה אוטומטי מדי חודש בחודשו. בעדכון האחרון שהופץ למרכיבי הגוגל גלאס מבקשת החברה לטפל, בין השאר, בסוגיות בוערות בתחום הצילום: האחת משפרת את איכות התמונה והשניה מאפשרת להוסיף לה כתוביות.

בעת לחיצה על כפתור הצילום יחלו המשקפיים לצלם מס' שוטים מהירים מאוד ולשלבם לתוך תמונה מיטבית אחת באיכות HDR. עדכון התוכנה החדש ייעזר במנגנון היודע להתמודד עם אלמנטים זזים, כאלה העלולים להפריע בד"כ לצילום שכזה. "אתם לא צריכים לפחד יותר מצילום בתנאים חשוכים, המשקפיים יזהו סיטואציה חשוכה ואוטומטית ילכדו את התמונה הבהירה יותר והחדה יותר." מבטיחים אנשי גוגל באמצעות הדף הרשמי של פרויקט הגלאס ברשת החברתית + Google. ובגוגל, כמו בגוגל, אין טוב ממראה עיניים ולכן מזמינים את הציבור לצפות בגלריית התמונות שהופקו אודות לתוכנה המשופרת.

בנוסף, מבינים בגוגל ללב המשתמשים הרוצים להוסיף כיתוב לתמונות שצילמו. לשם כך בגרסת התוכנה החדשה, בכל פעם שהמשתמש ירצה לשתף תמונה, הוא יקבל הודעה המזמינה אותו להוסיף כתוביות לתמונה. כל שנותר לעשות זה ללחוץ על משטח המגע לצד המשקפיים – ולהכתיב להם את הכתובית המבוקשת בעזרת דיבור בלבד.

על אף השיפורים עליהם עומלת גוגל עבור לקוחותיה, עולות על סדר היום סוגיות העוסקות בנושאי פרטיות, זאת בשל החשש מניצול לרעה של מצלמת המכשיר. רק לאחרונה הבטיחה גוגל כי לעת עתה לא תאפשר להפעיל טכנולוגיית זיהוי פנים, בכדי למנוע מצב בו מרכיבי המשקפיים יוכלו לצלם עוברי אורח ללא ידיעתם ולעשות בתמונות ככל העולה על רוחם. עם זאת, משתתפת גוגל במימון פרויקט חלופי שיאפשר לזהות עוברים ושבים על פי פרטי לבוש בלבד.

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.