משקפי ה-Google Glass, שבזמן האחרון אנו מקבלים עוד ועוד חלקיקי מידע אודותן, זוכות לקבל את מוד הריקוברי ClockworkMod , המספק גישה לפריצות עתידיות והתקנת רומים על המשקפיים. צוות הפיתוח של הרום הפופולרי, ה-CyanogenMod חשף לראשונה השבוע את מוד ה-Clockwork Recovery למשקפי גוגל החדשות.

אנדרואיד לכל דבר
משקפי ה-Google Glass גם הן מריצות כמובן את מערכת ההפעלה אנדרואיד. על כן, לא היינו מופתעים לשמוע על כך שכבר הוכן להם ClockworkMod Recovery Mode כמו ליתר המכשירים מבוססי אנדרואיד. יש לציין כי שימוש ב-ClockworkMod מבטל את האחריות של גוגל על המכשיר. על כן, השימוש במוד מומלץ רק למשתמשים מנוסים.

את התמונות החדשות של המוד סיפק ברניט קריבל (Brint Kriebel), אחד מן המפתחים של מערכת ה-CyanogenMod. התמונות מציגות מצב שונה לחלוטין מאשר המצב שאנו רגילים אליו בשימוש במוד זה על מכשירים מבוססים אנדרואיד כמו טלפונים חכמים או טאבלטים. כאן אנו עדים למעשה לשימוש הראשוני בצמצם המצלמה לשם ניווט בתפריטי ההתקנה בשונה מהשימוש בלחצני עוצמת הקול וכפתור ההדלקה במכשירים אחרים מבוססי אנדרואיד לשם אותה המטרה.

קריבל בחן מספר אלמנטים בתוך גרסה זו של ה-ClockworkMod Recovery, אך הוא לא בחן שום התקנה בפועל משום שהמשקפיים עצמם לא יצאו לאור עדיין בצורה רשמית. משתמשים מקווים עתה שהמשקפיים יצאו בהקדם האפשרי על מנת להתנסות בפריצה ואיך לא, במשקפיים שכולם מדברים עליהן לאחרונה.

כידוע, כל מכשירי אנדרואיד מגיעים עם מסוף שחזור (Recovery Console) שהוא בעצם מחיצה על הזיכרון הפנימי שהמכשיר יכול לתאתחל ממנו. מסוף השחזור המקורי של כמעט כל מכשירי אנדרואיד מספק אפשרויות בסיסיות ומעטות, ולכן פיתחו צוות הרום ה-CyanogenMod מסוף שחזור מותאם אישית, באמצעותו ניתן להתקין רומים רשמיים ולא רשמיים, כמו גם עידכוני אפליקציות, ערכות נושא, קרנלים וכו'. לאחר השימוש במוד, משתמשים מסוגלים באמצעות קבצי zip למחוק לא רק נתוני משתמש אלא גם כמעט כל מחיצה במכשיר, לגשת לכרטיס הזיכרון הפנימי מבלי לעזוב את המסוף, לבצע חלוקה למחיצות של כרטיס האחסון הפנימי, למחוק זיכרון מטמון, נתוני הסוללה, לתקן הרשאות, לבצע ולנהל גיבויים וכן הלאה. למעשה נראה כי המצב הכרחי למשתמשי האנדרואיד המקצועיים שרוצים לנצל את המכשיר שלהם עד הסוף.