שמירה על כושר גופני יכולה להיות מהנה עבור רבים מאיתנו, אך בהחלט מדובר באתגר כמעט יומיומי. ישנם המעדיפים לבצע פעילות גופנית, כמו ריצה לדוגמא, באמצעות פרטנרים שיאתגרו אותם מחד, ושיארחו להם חברה מאידך. אך בעידן בו כולנו עסוקים, ומפגש עם חברים הפך למסובך יותר –  Race Yourself, אפליקציה חדשה המיועדת למשקפיים החכמים של גוגל (Google Glass), מנסה לספק את הפתרון.

האפליקציה משתמשת במציאות רבודה (Augmented Reality) בכדי לשמש כמאמן כושר אישי עבור מרכיבי המשקפיים. לצד ניתוח מעמיק של קלוריות, זמנים, נתונים פיזיים ועוד, מציגים המשקפיים שיאים קודמים שרשם מי שמרכיב אותם, נתונים של אצנים אולימפיים ואף משחקים. כל אלה נועדו להעניק למשתמש את היכולת להתחרות מול עצמו ולהתמודד עם שיאים קודמים שלו, כמו גם היכולת להתחרות עם חברים, מבלי שהם נמצאים בסביבה.

"דמיינו את עצמכם מתחרים נגד תוצאת השיא האישית שלכם, רודפים אחרי חבר, או אפילו בורחים מרכבת במשקל 400 טון הנוסעת בקצב ריצת המרתון שלכם", אומר אחד המייסדים אלכס פוסטר. "בשילוב של מציאות אמיתית עם מציאות וירטואלית, אנו יכולים ליצור אימונים יותר מועילים ומלאי מוטיבציה", הוא מוסיף לתאר את האפליקציה הכוללת משחקי בריחה מפני סלעים או מפני המוני זומבים.

האפליקציה מוצעת כיום, באמצעות אתר הבית שלה, בגרסת בטא עבור נסייני ה-Google Glass. אחרים, יכולים להזמין את האפליקציה ברכישה מוקדמת והמפתחים מבטיחים כי היא תהיה זמינה כבר באביב הקרוב.

מציאות רבודה היא טכנולוגיה בה מתבססים על תמונה שמשקפת את המציאות וממזגים על גביה אלמנטים וירטואלים. עיקר השימוש בטכנולוגיה זו מתבסס על מצלמות, בין אם בטלפון הנייד ובין אם אחרות. קמפיינים שונים בארץ ובעולם קבעו עבור השיווק הדיגיטלי שיאים חדשים כשעשו שימוש במציאות רבודה עבור משחקי מציאות שנועדו לקדם מוצר זה או אחר.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.