פרויקט הגוגל גלאס (Google Glass) נחשף רשמית לפני מספר חודשים, ומאז בגוגל עובדים על הפרויקט וההבטחה כי הוא יושק במהלך השנה. אולם בגוגל לא מסרו כל רסיס מידע, מלבד הופעות אורח של סרגיי בריין עם המשקפיים במספר אירועים, לא קיבלנו מידע נוסף.

בראיון שנתן מוביל הפרויקט, באבאק פרוויץ’ (Babak Parviz) לאתר IEEE Spectrum, אמר כי פיתוח החומרה ופיתוח התוכנה ממשיכים להתקדם, אולם גוגל עדיין מנסה להבין כיצד אנשים ישתמשו בהם בחיי היומיום. “אנחנו ממשיכים לנסות רעיונות חדשים וכיצד נוכל להשתמש בפלטפורמה הזו”, אמר פרוויץ’, “אנחנו גם מנסים ליצור פלטפורמה יותר אמינה, וזה כולל להפוך גם את התוכנה וגם את החומרה ליותר אמינים, כך שנוכל לשלוח את המשקפיים למפתחים עוד השנה.”

כזכור, המשקפיים מאפשרים להלביש על העולם רבדים של מידע נוסף, עדכונים מהרשתות החברתיות, תזכורות ובעצם רוב הדברים השימושים שמאפיינים סמארטפון בסיסי, עם יכולת לצלם וידאו ותמונות ממבט המשתמש. המשקפיים יהיו גרסה מוקטנת ליכולות שראינו בסרטון הקונספט הראשון, ובגוגל אומרים כי הם יציגו מידע בסיסי ויאפשרו מספר יכולות שיפותחו על ידי גוגל ועל ידי מפתחים מהקהילה. המשקפיים יימכרו במחיר של כ-$1500, אולם  נראה כי הגוגל גלאסס עדיין לא מוכנים לקהל הרחב, והפיתוח עוד בעיצומו, כך שלא ברור עוד האם היא אכן תצליח לקיים את הבטחתה לשחרר את המשקפיים עוד השנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.