גוגל בעוד טיזר לפרויקט המציאות הרבודה עם המשקפיים החכמות Google Glass וחשפה בכנס SXSW שהיא עובדת על אפליקציות ראשונות ובניהן ג’ימייל, Evernote ו-New York Times.

הפרויקט של גוגל היה אחד המעניינים בכנס המתקיים באוסטין טקסס ואמש חשף טימותי ג’ורדן, מפתח בכיר בגוגל כיצד המשקפיים פועלות רק על ידי הנעת הראש מצד לצד. המכשיר המצויד במצלמה יאפשר קבלת פקודות קוליות לחיפוש מהיר בגוגל, וג’ורדן  גם הציג כיצד פועלות האפליקציות החדשות על ה-Google Glass. מבזקים מ-The New Your Times יופיע בהתפרצות מידי שעה, התבוננות כלפי מעלה תציג לנו את הכותרות האחרונות ועוד, אולם מאמרים שלמים לא יוצגו בשל ההקושי לקרוא במסך הקטן.

שירות הפתקים הפופולרי Evernote יאפשר למשתמש ללכוד תמונות ממהמצלמה ולהטמיע אותם ישירות במסמך חדש ואפליקציית הג’ימייל תאפשר כמובן לגשת למיילים האחרונים שלנו ואם נרצה גם לכתוב מייל חדש באמצעות הפקודות הקוליות. כדי למנוע הצפה של המשתמש והתראות רבות, השירות יאפשר קבלת מיילים ממשתמשים ספציפיים או בזמנים מסוימים.

התוספת האחרונה היא Path, אפליקציה חברתית המאפשרת לשתף תמונות ותכנים בזמן אמת בין חברים קרובים, להגיב ולצפות בתמונות של אחרים.

בגוגל עוד עובדים על פיתוח האפליקציות כדי לספק מעט יותר מאשר היכולות הבסיסיות שכבר ראינו, וכאשר הם יושקו מתישהו לקראת סוף השנה יהיו יותר ויותר שימושים מעניינים למוצר.

וידאו: ממשק Google Glass בכנס SXSW

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.