גוגל הפסידה במשפט שנערך בצרפת בסוף השבוע האחרון אשר פסק כי על דף הבית של החברה בצרפת (Google.fr) יש להציג באותיות בולטות הודעה בדבר עבירה שביצעה למשך 48 שעות. בהודעה המשפילה יש לציין, אשר נכתבה בפונט בגודל 13 על רקע אפור בדף הראשי נכתב כי היא נקנסה בסכום של 150,000 יורו (כ-720,000 שקל) בעקבות הפרת חוק הפרטיות במדינה.

ההחלטה התקבלה על ידי הרשות למסחר בצרפת (CNIL) בחודש ינואר האחרון אשר הגיעה למסקנה כי גוגל לא עומדת במספר הוראות של חוק ההגנה על פרטיות הנתונים בצרפת.

גוגל שינתה את מדיניות הפרטיות לכלל שירותיה בשנת 2012, הנועד לתת מענה לאופן שבו החברה משתמשת ואוגרת את נתוני המשתמשים. לאחר פרסום המדיניות החדשה רגולטורים ממספר מדינות באירופה מצאו כי זו מפרה למעשה את חוקי הפרטיות, ולכן דרשו מגוגל לבצע שינויים במדיניות, שינויים שלכאורה גוגל לא עשתה, ולכן מדינות מסוימות החליטו לקחת על עצמם את המשימה להגן על חוקי הפרת הפרטיות והנתונים האישיים שלהם.

צרפת לא האחרונה
בדצמבר אשתקד, גוגל נקנסה על סך של 900,000 יורו בספרד בגין הפרת פרטיות על אותה המדיניות, וייתכן כי בקרוב היא תעמוד לדין גם בגרמניה, אנגליה, איטליה ומדינות נוספות באירופה אם היא לא תשנה או תגמיש את עמדתה.