מראה חכמה

מקס בראון הוא מהנדס בחברת גוגל (Google), שעובד בפרויקט המשקפיים החכמים של החברה (Google Glass). אלא שמלבד זאת, בראון ישב על פרויקט נוסף ואת זמנו החופשי ניצל כדי לבנות לעצמו מראה חכמה בהשראת סרט מד"ב משנת 2000, "היום השישי", בכיכובו של ארנולד שוורצנגר.

בסרט מוצג שוורנצגר כאשר הוא מביט במראה אשר מכילה תזכורות לגבי הלו"ז היומי שלו והודעות שונות. בראון טוען כי העתיד המובטח הזה מעולם לא הגיע, וכי יום אחד הביט במראת חדר האמבטיה שלו והחליט שאם הוא לא מצליח למצוא מראה כזו בשום מקום, הוא פשוט יבנה אותה בעצמו.

כל מה שהוא נזקק לו, מתברר, הייתה מראה דו כיוונית, פאנל תצוגה ולוח שליטה שרץ על מערכת אנדרואיד ומסוגל לאפשר למשתמשים לקרוא חדשות ולבדוק מה מזג האוויר. המסך עצמו הוא בעובי של כמה מילימטרים בודדים והוא הושתל בין שתי צדי המראה. בדמיונו רואה בראון מראה מתוחכמת יותר שמסוגלת להציג דיווחי תנועה, אימיילים, תזכורות אוטומטיות וממשק קולי שמסוגל להפעיל את המראה מבלי לגעת בה.

מדובר כאמור באבטיפוס ראשוני שבראון מקווה להמשיך ולשכלל, אם כי אין שום מידע כרגע לגבי האם גוגל תרצה לשווק מראות כאלו לציבור הרחב. (לעמוד הפרויקט)

smart mirror google arnold schwarzenegger