זה לא חדש לנו לשמוע כי גוגל מתכננת לזנוח את מותג הנקסוס (Nexus) בשנה הבאה, אולם דיווח חדש מוסיף מידע חדש בנוגע לדרך שזה הולך להיות מבוצע.

החברה ממאונטן וויו משנה כיוון: לא עוד מכשירים תחת חסותה המיוצרים במותג איכותי אך זול, אלא תוכנית חדשה המכונה Silver אשר תעודד יצרניות ושותפי חומרה לייצר דגמים מתקדמים שיזכו לעדכונים תכופים יותר ותמיכתה של גוגל.

כדי שהמכשיר יזכה לחותמת של Silver Certification, על היצרנית לעמוד במספר תנאים כמו כמות היישומים שהן מצרפות תהיה מוגבלת מראש, כלומר יישומים שהם אינם של גוגל אלא של היצרנית או המפעילה (כפי שמכונה Bloatware), וכן לספק תמיכה 24/7 דרך Hangouts, תוכנית החלפת מכשיר והשאלה במקרה של גניבה או נזק למכשיר.

המקור מוסיף כי מכשירי הסילבר (Silver Phones) ירוצו על גרסת רום קרובה מאוד לגרסה הנקייה של גוגל, כך שממשקים כמו ה-TouchWIZ וה-Sense יישארו בחוץ ואת המכשירים גוגל תבחר בעצמה, אלו כמובן שיענו על דרישות הסף ודרישות החומרה שהיא תציב כאשר כל יצרנית תוכל להוסיף לתוכנית עד 5 מכשירים.

המהלך כך נראה, נועד כדי שלגוגל תהיה שליטה רבה יותר בנעשה במערכת ההפעלה ובד בבד לספק למשתמשים את העדכונים האחרונים וחווית האנדרואיד המלאה.  בינתיים מי שכבר שותפות לתהליך והצטרפו לתוכנית הן מוטורולה ו-LG, ואילו סמסונג ו-HTC עדיין “יושבות על הגדר”.

אז מה דעתכם? האם זהו צעד נכון מצד גוגל לוותר על סדרת הנקסוס וללכת לתוכנית חדשה עם יצרניות רבות?

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אנונימי

  באפל כל המכשירים החדשים מקבלים את העדכון מיד שהוא יוצא והישנים שבוע בערך אחר כך.
  באנדרואיד מכשירים חדשים מקבלים את העדכון תוך מספר חודשים (תלוי בחברה) והישנים מקבלים את העדכון רק כשגודל מכריחה את החברות להוציא עדכון אז אני חושב שלכל מי שיהיה אנדרואיד יזכה לאיכות הרבה יותר טובה של אנדרואיד עם הגרסאות הכי חדשות וכל התמיה של גוגל שיש רק למכשירי הנקסוס זה מצוין מה שגוגל עושה.

 • Dodo

  אתם מנומסים.Bloatware.
  המונח המתאים הוא Crapware !

  Dodo

 • דן

  זה משהו שיוביל למהפכה בשוק, הבעיה היחידה זה שככל הנראה המחיר לא יהיה מסובסד, תיהיה העדפה לחברות סיניות ככל הנראה.

 • ט.ס

  המהלך לא אמור להשפיע על מכשירים יותר מדי. בגלקסי 5 עד כמה שהבנתי לא כל האפליקציות של סמסונג מובנות במכשיר אלא זמינות להורדה חינם דרך חנות האפליקציות של סמסונג. כך שסמסונג גם אם עדיין יושבת על הגדר, הכינה את הקרקע. בנוסף, פיצ'רים כמו מחוות אוויר ועט סטיילוס הן לא אפליקציות אלא פיצ'רים שלא יהוו מחסום ליצרניות. הבעיה של תמיכה לאחור תישאר בעינה לפי ראות עינה של היצרנית…

 • הדבר היחידי שבאמת חבל פה הוא שכנראה לא נראה יותר מכשירי High-End במחירים מצחיקים..

 • מקס

  גוגל זה עולם שלם זה משהוא לא יאמן את עלגוגל אפל כבר לא פאקטור כבר לא בורג במישווה למה להזכיר את החברה החזירית הזו שמייצרת מחשים שעולים כמו אוטו ויודעים לעשות כלום

 • רן שוסטרמן

  קודם כל נחמד שגוגל עושה זאת אבל מצד שני היא מנסה גם במובנים מסוימים להיות אפל לקחת שליטה ולהיות כמה שיותר קורים למערת הההפעלה הרגילה אני אישית אוהב אנדרואיד נקי אבל היופי באנדרואיד הוא שבכל פלרפון שלה אפשר לשנות לעצב ו אם יהיהו הרבה מכשירים שכולם ייראו אותו דבר והתוכנה תעבוד אותו דבר כך שלא נראה הבדל ממשי שיגרום לכך שאנדרואיד לא יהיה ממש שימושי כי הוא ירגיש אותו דבר ואז זה בדיוק ההפך ממה שגוגל ניסתה לעשות מאנדרואיד והיא נופל הישר לידיה של אפל

  • יוסי כהן

   לא משנה מה תעשה כל מכשירי האנדרואיד כבר נראים אותו דבר….. רק ערכת נושא שונה.
   זה לא נראה לי בעייתי לגוגל ליצור THEME ENGINE וגם בלי זה אתה יכול לשנות המווווון דברים באנדרואיד.
   מסך נעילה מסך בית מקלדת תוכנות התכתבות מצלמה דפדפן ואת רוב אלה אינך יכול לבצע אצל אפל.
   אנדרואיד עדיין פתוח יותר מווינדוס וIOS רק שעכשיו הוא יעבוד טוב.