גוגל עובדת על פלטפורמה שתאפשר יכולת סריקה בתלת מימד למכשירים סלולריים. החברה אשר הציגה את “פרויקט טנגו” (Project Tango), מכשיר אב-טיפוס המסוגל ליצור מיפוי בתלת מימד של הסביבה, מפתחת גם טאבלט בעל יכולות דומות, כך מדווח WSJ.

לפי הדיווח, הטאבלט יצויד במסך 7 אינץ’ ולצורך המיפוי הוא יכלול זוג מצלמות בגבו וחיישן אינפרא אדום המשמש כחיישן עומק. הטאבלט מגיע עם אותן היכלות של מכשיר האב טיפוס, כך שיכלול תוכנה ייחודית המסוגלת למפות את הסביבה במודל תלת מימד.

פרויקט טנגו יאפשר למפתחים למפות מבנים ואזורים נרחבים בקלות, לצורך שימוש בניווט בתוך מבנים, משחקים, ועוד.  כך מקווים בגוגל לגרום למיפוי במקומות שעד כה היה בלתי אפשרי למפות ולאפשר למשתמשים לבצע זאת בעצמם. כך לדוגמה, מפות גוגל יוכלו בעתיד לסייע לנו להגיע לחנות הרצויה במהירות ואף למיקום המוצר בתוך החנות עצמה. גם לקויי ראייה יוכלו להינות מהטכנולוגיה החדשה אשר תוכל לסייע להם להגיע ממקום למקום בקלות יתרה ומפתחי משחקים יוכלו לשלב בין העולם הווירטואלי לעולם המציאותי.

בשלב זה גוגל עדיין עובדת על מספר מכשירים מוגבל וכי הערכות שהחברה תייצר כמה אלפים בודדים של מכשירים כדי לחלק למפתחים כבר בחודש הבא, לאחר אירוע Google IO שייערך בשבוע הבא.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.