אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

אז איזו מערכת הפעלה בטוח יותר, iOS או אנדרואיד? התשובה לשאלה הנצחית הזו תלויה לעתים קרובות באדם אותו שואלים, אבל ההנחה הרווחת היא ש-iOS של אפל (Apple) חשופה פחות לאיומים חיצוניים בעקבות היותה מערכת סגורה. בגוגל (Google) קוראים תיגר על הדעה הזו. מנהל האבטחה בחברה, אדריאן לודוויג, טוען שאנדרואיד לא פחות מאובטחת, לכל הפחות.

"שתי הפלטפורמות כמעט זהות מבחינת היכולות שלהן להתמודד עם מודלים של איומים חיצוניים, ולטווח הרחוק, המערכת הפתוחה יותר של אנדרואיד הולכת להעמיד אותה במקום הרבה יותר טוב", הוא אמר בכנס אבטחה שמערך במנהטן. הוא אף טען כי מכשירי ה-Pixel (פיקסל) החדשים שווים ברמת האבטחה שלהם לזו של מכשיר iPhone, ובקרוב אף יתעלו בהיבט של רמת האבטחה האישית של המשתמש.

לודוויג התייחס למודל אבטחה בשם Safety Net שסורק יותר מ-400 מיליון מכשירים ו-6 מיליארד אפליקציות מדי יום כחלק מאנדרואיד. לטענתו נמצא כי אחוז המכשירים בהם נמצאים נוזקות קטן מאחוז בודד.

זו הסיבה, כך טען, כי כמעט בלתי אפשרי שמספר גדול מאוד של משתמשים הוו מטרה לפירצת אבטחה ענקית, כמו למשל Stagefright שנחשפה בשנה שעברה. הוא אף סיפר כי למרות הסיקור התקשורתי הנרחב של הפריצה, גוגל עדיין לא מצאה דוגמאות למקרים המוניים בהם היא השפיעה לרעה על מכשיריה.