נראה כי בעתיד ההיצע בחנויות היישומים הולך לגדול אף יותר, כשבגוגל עובדים על כלי פיתוח חדש שיאפשר למפתחים להמיר יישומי 'כרום' קיימים לסביבה ניידת.

מוקדם יותר השנה הציג מייקל מוקני (Michal Mocny) , מהנדס תוכנה מגוגל את האפשרות להמיר יישומי כרום, יישומי דפדפן הנכתבים בשפות בהן משתמשים לבניית אתרי ויישומי רשת כמו: HTML5, CSS, JavaScript וכדומה אל מכשירים ניידים באמצעות Apache Cordova. כעת דף שהעלה מוקני לאתר המפתחים GitHub מספק מידע על "יישומי כרום על מכשירים ניידים" ואף ניתן למצוא בו דוגמאות מכלי להמרת ובניית יישומי כרום לסביבת מכשירים ניידים. למרות שבדף ממליצים לבנות יישומים עבור אנדרואיד בגרסה 4.0 ומעלה, אין מניעה טכנית לכך שהיישומים לא יוכלו לרוץ על גרסאות נמוכות יותר ואף על מערכות הפעלה אחרות כמו iOS, שכן על פי המסמך פרטים נוספים אודות תמיכה ב-iOS יוכרזו בקרוב.

כזכור, בשנה שעברה הוכרז כי סונדאר פיצ'אי (Sundar Pichai) ינהל את חטיבת האנדרואיד. רבים מכתבי הטכנולוגיה תהו האם בגוגל מתכוונים לאחד בין מערכות ההפעלה השונות. וובכן לא נראה כי מדובר באיחוד מערכות הלכה למעשה אך אכן מדובר בצעד בכיוון, שלבטח ייטב על המפתחים. בטא ראשונה של הכלי צפוייה להיות זמינה כבר בינואר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.