גוגל (Google) שחררה השבוע את העדכון הראשון שלה לשנת 2016 עבור דפדפן הכרום (Chrome) בגרסה 48. תחילה אלו היו מחשבי Mac, Windows ו-Linux שקיבלו את העדכון המכיל מספר שיפורים ותיקוני באגים שונים ובהמשך העדכון הגיע גם למכשירים מבוססי אנדרואיד ו-iOS.

לא פחות מ-37 פרצות אבטחה נסגרו שנתגלו על ידי גוגל ועל ידי הקהילה, אך מצד המשתמש כנראה השינוי הגדול ביותר הוא שיפור בביצועי הדפדפן, אם כי בגרסה זו נעשתה הכנה לשינויים וכחלק מכך הוסרו מספר רכיבים שאין להם שימוש.

במובייל השינוי גדול עוד יותר: בעדכון שהופץ אמש לאנדרואיד ו-iOS, המשתמשים בעלי מערכת ההפעלה של אפל ירגישו כנראה בהבדל בביצועים באופן בולט וכפי שהבטיחה, הכרום כעת מהיר לא פחות מדפדפן הספארי. יתרה מכך, גוגל מבטיחה כי הגלילה בדפדפן תהיה חלקה יותר,  והדפדפן יקרוס עד 70 אחוז פחות מגרסאות קודמות. משתמשי האנדרואיד ישמחו לגלות רענון קל לממשק המשתמש כמו עיצוב שטוח לנגן המובנה. הורדות יוצגו כעת בחלון נפרד וצף (בטאבלטים) ובדומה לגרסת ה-iOS, גם בעלי האנדרואיד אמורים להרגיש שיפור קל בביצועים, אולם כאמור כל זה כהכנה לעדכון הגדול הבא שצפוי להביא שיפור משמעותי.

העדכון מופץ בהדרגה למכשירים התומכים ובמחשב ניתן לבדוק לעדכונים דרך כניסה לחלונית ה’אודות’ דרך התפריט הראשי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.