לא במקרה גוגל עדכנה השבוע את שלל שירותי המובייל, כי היום היא חוגגת יום הולדת 15. זה היה ב-1998 כשהשיקה גוגל לראשונה את מנוע החיפוש שלה שחולל מהפכה באינטרנט, וכדי לחגוג את המאורע, היא הזמינה עשרות עיתונאים כדי להודיע על חידושים בחיפוש.

השינוי הגדול כנראה במנוע בשנים האחרונות הוא אלגוריתם החיפוש החדש, המינגרבריד (Hummingbrid). עדכון שכבר התגלגל בחודשים האחרונים ולדברי גוגל מדובר בשינוי מהותי ביכולת של המנוע להבין גם שאלות מסובכות. גוגל כמובן לא נכנסה לעניינים הטכניים אבל היא אומרת כי האלגוריתם כבר משפיע על 90 אחוז מבקשות החיפוש שהם מקבלים בזמן האחרון וכי הוא מספק תוצאות מהירות הרבה יותר.  מעתה ניתן לשאול את המנוע גם שאלות על אוכל, צמחים וגזעי כלבים. כך לדוגמה ניתן להשוות קלוריות בין תפוח אדמה לעגבנייה או לקבל מידע על זן פרחים מסוים.

גוגל בשנת 1998

כחלק מהשינוי גם אפליקציית החיפוש עודכנה, באנדרואיד וב-iOS וניתן לדוגמה לקבל תשובות על שאלות כמו “מהו גובה מגדל האמפייר סטייט?” או “מתי הוא נבנה”. בנוסף ניתן להוסיף תזכורות אישיות לבקש ש-Google Now יזכיר לנו לרכוש מוצר מסוים כשנהיה בקרבת החנות.

חוזרים לשנות ה-90
אם אינטרנט לא היה לכם קצת לפני תחילת שנות ה-2000, ואתם רוצים לראות איך גוגל הייתה נראית בעבר, אז הנה מבט נוסטלגי ומעניין על 1998, כאשר גוגל השיקה את מנוע החיפוש לראשונה. חיפוש פשוט בגוגל “Google in 1998” או לחצו כאן כדי לחזור בזמן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.