גוגל (Google) שהכריזה הסטרימר על שלה, ה-Chromecast, רק בחודש שעבר, הופתעה ככל הנראה למצוא אפשרויות רבות להזרמת תכנים לטלוויזיה דרך הנייד והמחשב ולא רק מדפדפן הכרום ואפליקציות מסוימות כפי שתכננה מלכתחילה. מבחינת המפתחים, הם גילו אוצר גדול למדי שכן המכשיר מאפשר לבצע עימו מגוון גדול של פעולות, ופיתחו מספר כלים שיאפשרו להזרים לטלוויזיה כל סרטון או סרט שיש לנו במכשיר.

מפתח בשם קושיק דוטה (Koushik Dutta), פיתח תוסף שנקרא AllCast המאפשר להזרים כל סרטון או סרט שנמצא במכשיר האנדרואיד ל-Chromecast. נוסף אליו גם תוסף Fling שפותח על ידי מפתח אחר שבדומה ל-AllCast, הוא מאפשר לצפות בתוכן חופשי מהמחשב. הכל היה נראה טוב ויפה עד שגוגל החליטה כי המוצר לא עונה על הדרישות הבסיסיות שאליו היא כיוונה, ושחררה עדכון חדש, אשר חוסם את האפשרות להשתמש בתוכנות צד שלישי אלו ומחזיר אותנו לאפשרות הזרמת התוכן הבסיסית שמוגבלת רק ל-YouTube ול-Netflix.

אבל דווקא מגוגל לא ציפינו לזה, כחברה הדוגלת בקוד פתוח וחופשיות, חסימת ה-Chromecast נראית כצעד דרסטי הפוגע במשתמשים. כמובן שזה לא מה שיעצור את המפתחים שכן מי שבכל זאת רוצה לצפות בתכני הוידאו שלו על גבי המסך הגדול, יש סוג של פירצה במחשב, שבאמצעות הורדת כלי לדפדפן הכרום (Chrome) מאפשר לצפות בכל סרט שנרצה, אולם במגבלה של איכות  של עד 720p. למרות הכל אנו מאמינים שה-Chromecast הוא מכשיר מלא פוטנציאל ממשי, ואם גוגל תאפשר יותר, המכשיר יכול להיות פריצת דרך גם במחיר ($35) וגם באפשרויות.

עדכון: גוגל מסרה בהודעה כי ה-Google Cast SDK, כלי הפיתוח הוא רק בשלב מוקדם מאוד. אפליקציית AllCast הפרה את תנאי הסכם הפיתוח וכי היא תאפשר הזרמת תוכן מקומית בסופו של דבר.