פלטפורמת המכשירים הלבישים Android Wear תגיע עם מוצרים ראשונים בהמשך השנה ובראשם הוא ה-LG G Watch שלא הוצג יחד עם ה-LG G3 והשעון החכם Moto 360 של מוטורולה. שניהם יפעלו על המערכת החדשה ויאפשרו לקבל התראות ישירות לשעון היד, לשלוט בנגן המדיה, לענות לשיחות והודעות ולבצע משימות בזמן שהטלפון בכיס המכנס.

גוגל כבר סיפקה כלי פיתוח עבור המפתחים כדי שיוכלו לעבוד על הפלטפורמה ולבצע את ההתאמות הדרושות לאפליקציות, ולמעשה רוב העבודה דווקא נעוצה בממשק המשתמש שכן הפלטפורמה עצמה כבר מאפשרת להעביר כל התראה של אפליקציית אנדרואיד סטנדרטית המותקנת במכשיר הטלפון ישירות לשעון בלי צורך בפיתוח מיוחד. כך כל התראה המוצגת בוילון ההתראות במערכת, תוצג אוטומטית בצג השעון בלי התאמות מיוחדות, רק נדרשת תמיכה של האפליקציה באפשרות הזו.  בדרך זו מפתח גוגל טימותי ג’ורדן הציג מספר דוגמאות שכבר עובדות על הפלטפורמה כמו Google Calander, המשחק Clash of Clans והתראות מחברת גלאי העשן Nest שבבעלות גוגל.

android-wear-lead2

כאשר ההתראה מתקבלת בשעון, היא מוצגת בתחתית המסך לצד האייקון המוכר שלה כדי לדעת מהיכן היא הגיעה. ניתן לגלול בין ההתראות בהחלקה מצד לצד וכאשר סיימנו הן יימחקו הן מהשעון והן ממכשיר הטלפון.

בימים אלה הפיתוח עדיין בעיצומו, ועוד השנה צפויים לראות אור מספר מוצרים חדשים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.