גוגל נכנסת רשמית לעולם הלבישים: החברה הכריזה לפני שעה קלה על מערכת הפעלה המעוצבת ומיועדת במיוחד למכשירים הלבישים. המערכת החדשה תושק תחת השם Android Wear ומגוון מוצרים כבר בדרך מבית מוטורולה, LG, אסוס וסמסונג שישיקו שעונים ומוצרים אחרים.

החברה חשפה קצת מן ממשק המערכת, אשר תושק לראשונה על השעון החכם של מוטורולה המוצג גם בסרטונים שבהמשך. עיקר היכולת של המערכת תתרכז במידע בזמן אמת שיתקבלו מהחיישנים השונים ומיועד בעיקר לספורטאים כמו מרחק הליכה, קלוריות, צעדים ועוד. בנוסף, החברה תשלב את Google Now שיאפשר לקבל הוראות קוליות מהמשתמש ולאתר מידע בהתאם לצורך בפקודה הקולית “OK Google”. המערכת תסנכרן ישירות על כל מכשיר אנדרואיד ובאמצעות אפליקציה ייעודית המשתמש יוכל לקבוע כיצד הממשק ייראה, אילו אפליקציות יהיו מותקנות ועוד. גוגל אף אומרת כי נוכל להשתמש בפקודות הקוליות כדי לשלוט ב-Chromecast ולהעביר בהזרמה מוזיקה או וידאו ישירות למכשיר הטלפון.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0xQ3y902DEQ

נראה כי מדובר בממשק פשוט ובסיסי המספק את היכולות אותן הכרנו כבר משעונים אחרים, אך כרגע גוגל לא מספקת מידע טכני על המערכת החדשה וכפי שסונדר פיצ’אי הבטיח בשבוע שעבר, היא תספק בקרוב כלים למפתחים ויצרניות שיוכלו להתממשק ולנצל את שלל היכולות החדשות של המערכת. נראה כי יהיה מגוון גדול מאוד של שעונים ברמות מחירים שונות כך שהשוק הולך להיות מוצף במותגים שונים ורבים. עוד פרטים נקבל בכנס המפתחים Google I/O שייערך בחודש יוני הקרוב.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QrqZl2QIz0c

nexusae0_wearable_thumb