כמובטח, גרסת המפתחים של מערכת ה-Android L (אנדרואיד אל) שוחררה בסוף השבוע עם העיצוב החדש והתמיכה ב-ART כברירת מחדל (לכל החידושים, לחצו כאן)  וזה הזמן למפתחים, לנסיינים ולחובבי הסיכונים לאמץ את המערכת החדשה.

גוגל שחררה גרסאות Firmware מלאות עבור מכשירי ה-Nexus 5 וה-Nexus 7 2013 הזמינות להורדה באתר המפתחים, אם כי צריבת העדכון מיועד לשימוש עם כלי מפתחים ואינו מותאם לצריבה רגילה, לכן, ברשת כבר נפוצו גרסאות שונות הכוללות גישת רוט כך שניתן לצרוב זאת על גבי מכשיר ה-Nexus 5. מי שמעוניין לקחת את הסיכון, ישנה גרסת רום מוכנה שכזו ניתנת לצריבה דרך ה-Recovery, כמובן על אחריות המשתמש (כאן). כל השאר מוזמנים לצפות בוידאו שבהמשך.

יחד עם זאת, גוגל גם שחררה את ערכת הפיתוח, Android SDK Manager התומכת בעדכון האחרון כך שמפתחים יכולים ולהתחיל לעבוד על המערכת ולבצע את ההתאמות הנדרשות, לאתר באגים ולגלות את החידושים שנוספו בגרסה החדשה.

העדכון יש לציין, לא יגיע למכשירי ה-Nexus עד חודשי הסתיו השנה, כך שייקח זמן רב עד אשר גוגל תשחרר אותו דרך האוויר (OTA) לשלל המשתמשים. בינתיים אפשר לצפות כי נראה גרסאות רום מותאמות למכשירים נוספים ככל שהפיתוח ילך ויעמיק.

וידאו: Android L על ה-Nexus 5

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.