האם חזית חדשה, דווקא מכיוון תעשיית הרכב תיפתח בקרוב בקרב בין שתי ענקיות הטכנולוגיה גוגל ואפל? עפ"י דיווח חדש שמגיע מהוול סטריט ג'ורנל נראה כי עולה האפשרות שגוגל (Google) תציג בקרוב שיתוף פעולה עם יצרנית הרכב הגרמנית אאודי (Audi) על מנת להפוך את מערכת ההפעלה שלה, האנדרואיד (Android), לחלק אינטגרלי בכמה ממכוניות החברה.

השותפות, לכאורה, של גוגל ואאודי מגיעה כתגובה ישירה ליוזמה של אפל (Apple) מחודש יוני האחרון להטמעת מערכת ההפעלה שלה, ה-iOS ברכבים של כמה יצרניות שהיא הכריזה על שיתוף פעולה עימן כגון: ב.מ.וו, ג'נרל מוטורס, הונדה ודיימלר.

הדיווח מצביע על כך שמערכת ההפעלה תוטמע ישירות לתוך הרכבים ע"י חברת Nvidia, שתספק את החומרה הפיזית הייעודית שתריץ את המערכת על גבי הרכב ותהווה גם היא חלק חשוב בשיתוף הפעולה הזה. כך בעצם לא יהיה צורך לחבר סמארטפון שמריץ אנדרואיד, בניגוד לאפל, שבחרה לנקוט בגישה שונה ולהשתמש באייפון (iPhone) כ"מוח" שמריץ את מערכת ההפעלה שלה. המערכת המובנת תשמש כמערכת הבידורית של הרכב ותכלול גישה למוזיקה, שירותי ניווט, בקרת אקלים/טמפרטורת הרכב, יישומי אנדרואיד ושירותים מותאמים אישית, חיוג מהיר ושליטה על בקרי עוצמת השמע. הגישה לחלק (או לכל) התכונות תוכל להתבצע ישירות מלוח המחוונים של הרכב.

אם אכן פרטי הדיווח נכונים אזי גוגל ואאודי צפויות להכריז על השותפות ביניהן כבר בתערוכת CES 2014 הקרובה שתערך בעוד כשבוע בלאס ווגאס.

 • יוסי כהן

  האם אנדרואיד בכלל יציבה מספיק בשביל להפעיל דברים כה חשובים?
  המערכת מדהימה אבל אני בהחלא לא רוצה שממשק המזגן יעשה לי ריסטרט באמצע…
  מה שכן הם ייצטרכו להגזים בחומרה כדי שזה יעבוד טוב.

  • א.א.

   אנדרואיד זה לינוקס, שרתים צריכים אמינות והמון שרתים מריצים לינוקס. כמו כל דבר, השאלה כמה איכותי מה שבונים מעל השכבה הזו. גם כך, אצלי ואצל מכריי אנדואיד יציבה כסלע (מבלי להתייחס לממשקים עיליים כTW וכו') ושבוע שעבר פגשתי מישהו שעובד עם סמארטפון רצוף שנתיים בלי עדכון, פרמוט וכו'