האם Apple Watch, השעון החכם של אפל, נמצא בצומת דרכים? גוגל (Google), אמזון (Amazon) ואיביי (eBay), ככל הנראה, כבר לא מאמינות במוצר. במהלך החודשים האחרונים הסירו שלוש החברות את גרסאות האפליקציות שלהן עבור מערכת ההפעלה של השעון, WatchOS.

משמעות הדבר היא שמשתמשי Apple Watch כבר לא יכולים להתקין את האפליקציות הללו. מדובר בתהליך שהתרחש בהדרגה במהלך השבועות האחרונים. כך, לדוגמה, העדכון האחרון לאפליקציית Google Maps ל-iOS מחק את האפליקציה מהשעונים החכמים של המשתמשים בלי סיבה מיוחדת.

כך גם קרה במקרה של האפליקציות של אמזון ואיביי, כמו גם אפליקציות של חנויות נוספות כמו טארגט (Target).  אמנם ביצוע קניות באמצעות השעון אינו נוח במיוחד, אבל אפליקציות אלו סיפקו מידע למשתמש בנוגע למשלוחים של הזמנות שבוצעו, מכירות פומביות בהם ניצחו או הפסידו, ועוד. Google Maps, שרבים מחשיבים כטובה יותר מאפליקציית המפות הגנרית של אפל, אף הייתה הרבה יותר שימושית בשעון, שכן אפשרה להציג הוראות ניווט של צעד אחר צעד היישר ממסך השעון.

גוגל אישרה כי אכן הסירה את התמיכה של מפות מהשעון החכם של אפל, אך טענה כי היא תשוב לתמוך בו בעתיד.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • רון וייצמן

  לאפל יש חלופות לכל אלו

 • ‫שחר גבאי‬‎

  היי
  לי יש את הגיר אס 3. לדעתי השעון הכי טוב שיש כרגע, הבעיה היא כמובן שאין מספיק אפליקציות.
  לפני כן היה לי את השעון של וואוי ולאנדרואיד וויר יש מלא אפליקציות.
  זה ממש מבאס .

  • oren

   אני אמור לקבל מחר את הגיר אס 3,ראיתי אותו אצל חבר וזה שעון אדיר לגמרי,יש התאמה מושלמת בין החומרה למערכת ההפעלה בניגוד לאנדרואיד וויר שיש המון בלאגן ובאגים קטנים.במילא לא נח להשתמש באפליקציות בשעון חכם וזה לא תחליף לטלפון ומה שהכי חשוב זה אפליקציות הכושר וגם האפשרות לענות לשיחות ולחייג מהשעון.

  • Eli Sh

   שעון מצוין. יש בו אפליקציות איכותיות. באנדרואיד וייר יש זבל. חוץ מזה מי צריך כל כך הרבה אפליקציות בשעון?

 • Liel Dahan

  זה מה שקורה שלא שווה להחזיק מתכנתים בשביל 2 ווחצי אנשים שמשתמשים בWatchOS.
  אז למה בשעונים חכמים אחרים כן אתם שואלים?, כי כולם משתמשים בANDROID זה יוצר מערכת הפעלה אחת לכולם הכי טוב. אבל כמובן "אפל" זאת "אפל", אגב יש לי את השעון מכשיר טוב.