לאחר שגוגל (Google) ניתקה את Hangouts מגוגל פלוס (+Google) לפני זמן לא רב, היא מתכננת ככל הנראה לנתק מגוגל פלוס גם את שירות אחסון התמונות שלה. כרגע, שירות זה הינו חלק בלתי נפרד מגוגל פלוס, אך על פי מה שהתפרסם ב-Bloomberg, לא לאורך זמן.

לפי התכנון, לאחר ששירות התמונות ינותק מגוגל פלוס, יוכלו המשתמשים לגשת לשירות בנפרד מבלי צורך להשתמש בחשבון הגוגל פלוס שלהם. אך למרות זאת, שירות זה עדיין יהיה זמין למעטים שמשתמשים ברשת החברתית של גוגל.

כזכור לכולנו, לפני גוגל פלוס, לגוגל היה שירות תמונות ששמו פיקאסה (Picasa), אבל בשלב מאוחר יותר הוא שולב אל תוך גוגל פלוס וכל התמונות שהועלו אליו מוזגו יחד אל המשתמש ברשת החברתית לשירות התמונות הנוכחי. כמו כן, בחודשים האחרונים, גוגל עדכנה לא מעט את השירות כשהיא מוסיפה לו אפשרויות עריכה מתקדמות ואפילו הכינה אפליקציה בשם Photos המוכרת למשתמשי האנדרואיד, עד לרמה שהמשתמש אינו מבחין שהשירות מסונכרן עם חשבון הגוגל פלוס שלו.

אם נאמין לשמועות הנועזות יותר, גוגל מתכננת להוריד את הרשת החברתית שלה לגמרי, במיוחד אחרי שויק גונדוטרה, האיש האחראי על גוגל פלוס, עזב את החברה מלפני כמה חודשים. אם אכן שירות התמונות יופרד מהגוגל פלוס, זה יצטרף לאפליקצית ה-Hangouts, שכזכור לכולם היא אפליקציית ברירת המחדל ל-SMS במכשירי הנקסוס (Nexus), שמצליחה היטב גם ללא הרשת החברתית. האם זה יקרה? רק הזמן יגיד.

שתף:
-פרסומת-
כתב ומסקר ב-TGSpot ממאי 2010. חובב בעיקר את מוצרי אפל, ומתעסק בעיקר בה ובנושאים שמסביבה. בעל ניסיון רב באתר ובתחום הסלולר. מוטו בחיים: "Never give up on such a wonderful life".
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  Google+ לא ייסגר.. יותר מידי משאבים הוקצו לזה וזה עובד טוב (מאוד) דווקא. פשוט בישראל כמו בישראל…

 • חמאווי

  קבורת חמור…
  אחד המוצרים הכי כושלים מאז ומעולם, בכל תחום שהוא.
  לא נראה שהם מבינים שם את העסק.
  מישהו יודע כמה כסף הם מדממים שם?

  • זה שזה לא מצליח בארץ לא אומר שהם לא מצליחים.
   הייתה עליילה חדה באמריקה וגם במקומות כמו הודו (לכן הורידו את אורקט)

   אני אישית משתמש רק בפלוס ואין יום שאין פרסומים חדשים וקהילות אקטיביות על בסיס יומי.
   הרשת של גוגל היא הרשת שבנויה הכי טוב מבחינת נוחות שימוש והעדכונים שם לטובה להבדיל מפייסבוק שדוחפת פרסומות בכל מקום נתון.

   • בנוסף לכך קראתי שחלק ממהלך "ההפרדה" במובייל הוא יותר בכדי לתת תשובה לאינסטגרם וחברותיה מאשר להרחיק מהפלוס ולא בטוח שגם תהיה הפרדה אלא יותר השקעה במוצר נוסף.

 • יוסי כהן

  הם רק צריכים לעשות שזה יישמר לפי תקיות מהמכשיר ולא יתבלגן הכל ביחד כמו עכשיו אה כן ולגרום לכך שזה יופיע בדרייב.

 • מה עם להוסיף ולרשום שבכיר בגוגל אמר כבר שאין להם שום כוונה להסיר את הפלוס?
  הם בונים אפליקציות בנפרד אך עדיין משאירים את הכל בגוגל פלוס (על הדסקטופ)
  *לדוגמה:
  האנגאוט – משמשת כעת כאפליקציה ראשית להודעות וSMS.
  תמונות – אני מניח שזהו מהלך להפוך את אפליקציית התמונות לרשמית במערכת.

  הפרדה במובייל היא לא הודעת חיסול!
  לא פעם ראשונה שנעשת הפרדה לדוגמה: פייסבוק עם המסנג'ר לדוגמה.