גוגל הסכימה לשלם 17 מיליון דולר כדי ליישב האשמות בגין הפרת פרטיות בדפדפן הספארי (Sfari) של אפל (Apple) אשר איפשר למפרסמים לאסוף מידע והרגלי גלישה מבלי שאישרו.

הדפדפן של אפל מגיע כברירת מחדל חסום לקבצי קוקיז (Cookies) של צד שלישי, מדיניות שמאוד מרגיזה את גוגל מכיוון שזו אחת הדרכים שלה לקבל מידע על המשתמשים ולהציג להם פרסומות מותאמות ברשת. בגוגל ניצלו פירצה במנוע ה-WebKit בקוד הפתוח, המנוע המריץ את הדפדפן (גם את הכרום) והצליחה באמצעותו לאסוף נתונים על הגולשים.

לפי פסק הדין, גוגל אספה במהלך 2011 ל-2012 מידע אישי באמצעות שירות הפרסום DoubleClick שבבעלותה. מידע הכולל את פרטים אישיים כמו מיקום גיאוגרפי, תוכן אישי ועוד, מידע אשר סייע להציג פרסומות מותאמות לגולש באתר.

בגוגל תמיד טענו כי זה נעשה בחוסר תום לב ושום מידע לא נאסף בפועל. היא אף פעלה לסגור את הפירצה ב-WebKit, תיקון שמעולם אפל לא אימצה לדפדפן שלה. אולם היא הבינה כי היא לא תצליח לזכות במשפט, ולכן היא הסכימה לשלם בהסכם מול 38 מדינות בארה”ב, את הסכום של 17 מיליון הדולר. בנוסף גוגל הסכימה כי היא לא תתעלם מהגדרות הפרטיות בדפדפנים פרט למקרים שנדרש בהם לזהות בעיות אבטחה, הונאה או בעיות טכניות וכן גם הסכימה גם לידע את הגולשים ולספק מידע בנוגע למידע הנאסף מהם בזמן הגלישה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • שועל

  פיירפוקס לא משתמש ב webkit

  • Value

   נכון, האבטחה בפיירפוקס היא הגבוהה ביותר,
   לעומת כרום הדפדפן שמאפשר לגוגל לגשת למחשב שלך ולכל הנתונים שלך ברגע שהוא מותקן על המחשב.
   בבחינתי כרום הוא הרבה יותר מ- SpyWare רגיל. ממליץ לכולם לעבור ל- firefox, ומי שאוהב את
   המהירות והעיצוב של כרום (למשל של מסך הבית) ממליץ לו להוריד Opera.
   אופרה זה ממש כמו כרום, רק בלי כל החרא שגוגל שמים, בלי פריצות אבטחה, בלי וולברים ותוספות מעצבנות.

   • Value

    טולברים *

 • יהודי

  מגיע להם!!
  באמת בגוגל אין פרטיות

 • א

  Seems like Google is about to … (:go out of busines

  • א

   *Apple is about

   • א

    איך זה קשור? למה זה נראה כך??

  • alex

   17 מיליון לחברה ששווה 290 מיליארד זה ממש כמו שאתה תשלם למישהו סכום של 1 אגורה בתשלומים למשך 10 שנים…בחישוב ספונטני