הבהלה לזהב: אף שאינה חשפה טלפונים יוצאי דופן בתערוכת CES השבוע, מיקרוסופט (Microsoft) לא ויתרה על נוכחות וחשפה שני מכשירים שהושקו לא מזמן, במהדורה זהובה ומוגבלת.

שני המכשירים החדשים, Lumia 930 וה-Lumia 830 המיועד לשוק הבינוני פלוס, עדיין ממותגים תחת Nokia, טרום רכישתה על-ידי מיקרוסופט. החברה גם ציינה כי אין כל שינוי תחת מכסה המנוע, אלא רק כאמור שני הדגמים עברו תהליך מיוחד של ציפוי בזהב על מנת להעניק להם מראה מנצנץ. עם זאת, אכזבה קלה טמונה לאוהדי מיקרוספט לומיה, שכן הצבעים היחידים הם שחור ולבן.

מכשיר ה-Lumia 930 הוא מכשיר הדגל האחרון של נוקיה. מלבד למערכת ההפעלה Windows Phone 8.1, הוא מגיע עם מסך 5 אינץ' ברזולוציית 1080p המקנה צפיפות של 441 פיקסלים לאינץ' בודד, מעבד מרובע ליבות מבוסס על ערכת השבבים Snapdragon 800  וזיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט. מכשיר ה-Lumia 830 לעומת זאת, מציע גם הוא מסך בגודל 5 אינץ' אך עם רזולוציית 720o, מעבד מבוסס על ערכת השבבים Snapdragon 400 וזכרון עבודה של 1 ג'יגה-בייט.

בגבם עדיין מתנוסס המותג Nokia ובמיקרוסופט ציינו כי המכשירים יושקו במספר מדינות מצומצם ברחבי אירופה, אסיה, אפריקה וסין, בשני הדגמים בסוף החודש הנוכחי. תושבי הודו לעומת זאת, יוכלו להנות רק ממכשיר ה-Lumia 830, שכן ה-930 לא יזכה לבקר במדינה זו.