מכשיר ה-iPhone 5s המוזהב נחשב בסין להרבה יותר מצבע. הוא הדבר החם ביותר בשוק הסלולר המקומי ותופס את המקומות הראשונים במכירות המכשירים במדינה. העיצוב, היוקרה וגם הצבע המוזהב מושכים מאוד את הצרכן הסיני שמחפש את כל הדרכים כדי להשיג לעצמו אחד ואף מוכן לשלם עליו אלפי דולרים במכירות פומביות ברשת.

הקיט כולל את המדבקה ודבק
הקיט כולל את המדבקה ודבק

ההיסטריה כה גדולה, שחנויות אף החלו להציע מדבקות מוזהבות (סקינים) מכמה סוגים הנמכרים ברחבי המדינה המותאמות ל-iPhone 5 ו-iPhone 5s למי שלא זכה לרכוש לעצמו גרסה מוזהבת. אולם לא כולם מרוצים וחלק מהרוכשים התלוננו כי מרוב שהיצרניות מיהרו להביא לשוק את המדבקות, חלקם אינם מתאימות באופן מושלם למכשיר כפי שזה אמור להיות.

היצרניות מנצלות את המצב, ובמודעות ברשת הן מציעות את המדבקה בעלות של כ-$2 עבור מכשיר הדור הקודם, סכום פעוט לעומת אלפי הדולרים שהם נאלצים לשלם על מכשיר בצבע אחר. "אתה לא צריך למכור את כל היקר שלך עבור אייפון חדש", נאמר במודעה. "במקום לשלם 5288 יואן (מחיר גרסת 16GB של ה-iPhone 5s בסין), אתה צריך לשלם רק 35 יואן כדי להפוך את ה-iPhone 5 שלך למוזהב בדומה ל-iPhone 5s בתוך שניות".

אלפי מדבקות כבר נמכרו דרך החנויות בתוך פחות מחודש, דבר המבטא את הדרישה הגבוהה לצבע הזהב בסין ונמכרות לרוב  דרך אתרים כמו TaoBao ואתרי רשת אחרים ובחלקם מציעים כיסויים יוקרתיים נוספים. גם ב-eBay ניתן למצוא מדבקות שכאלה, לשני המכשירים.

בסין, צבע הזהב מסמל עושר, והסינים אוהבים להציג לראווה את המתכת האצילית ומתייחסים למכשיר כסמל סטטוס.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.