גוגל (Google) הודיעה היום כי היא מעדכנת את אפליקציית הדואר שלה, Gmail, דווקא עבור משתמשי מערכת ההפעלה המתחרה, iOS, במה שמכנה החברה – "העדכון הגדול ביותר מזה ארבע שנים". חלק משינויים אמנם יהיו מוכרים למשתמשי אנדרואיד (Android), אבל יש גם כאלה שהם חדשים ובלעדיים למשתמשי האייפון והאייפד.

בראש ובראשונה, האפליקציה עודכנה למראה חדש שתואם יותר את המראה של אפליקציית ג'ימייל לאנדרואיד, עם מראה נקי יותר ושימוש יותר מסיבי בצבע האדום. מלבד זאת, משתמשי iOS מקבלים גם פיצ'ר חדש שנקרא "ביטול שליחה", והכוונה היא לחלון זמן מוגדר בו ניתן לבטל שליחה של אימייל למקרים בהם המשתמש גילה טעות או התחרט ברגע האחרון.

Gmail app

בפועל מדובר על עיכוב מובנה בשליחה של המייל, אפשרות שקיימת כבר בגרסת השולחנית של ג'ימייל וגם באנדרואיד, כאשר המשתמש יכול להגדיר טווח של בין 5 ל-60 שניות בהן המייל לא באמת נשלח אלא נמצא במצב המתנה כך שניתן לבטלו. באפליקציית הג'ימייל של iOS, לעומת זאת, מדובר רק על טווח זמן קבוע ובלתי ניתן להגדרה של 5 שניות בלבד.

האפליקציה המעודכנת מכילה גם חיפוש מהיר אשר משלים את התוצאות הצפויות בזמן שהמשתמש מקליד את המילים, כמו שקיים באתר גוגל כבר שנים. בנוסף ניתן להחליק על הודעה חדשה ימינה או שמאלה כדי לקבל עוד פעולות כמו סימון כלא נקרא, שליחה לארכיון, מחיקה ועוד – חלקן קיימות כעת כפעולת החלקה בלבד, בלי צורך ללחוץ על כפתור נוסף.

הגרסה החדשה, 5.0.3, זמינה להורדה ועדכון מחנות האפליקציות.