ג'ימייל Gmail

חווית השימוש בטלפון לעיתים גרועה בהרבה מאשר השימוש במחשב והדוגמה הטובה ביותר לכך היא תצוגת מיילים על המסך הקטן. כעת, גוגל (Google) מנסה לתקן את הבעיה ביישום הג'ימייל (Gmail) שלה.

לא פעם אנו מקבלים הודעת מייל בטלפון, הדורשת מאיתנו למשוך את התצוגה לצדדים, לצבוט לזום ועוד, כל זה כדי להצליח לקרוא את המייל כמו שצריך. אפליקציית ג'ימייל תדע מעתה לזהות את את המיילים הבעייתיים ולהתאים אותם לתצוגה. כך תמונות יותאמו לרוחב המסך באופן רספונסיבי, טקסט וכפתורים עם קישורים יוגדלו כדי שיהיה קל ללחוץ עליהם ועוד.

מלבד זאת, גם משתמשי ג'ימייל במחשב יבחינו בשינויים. באותו האופן שמיילים יותאמו למסכי המובייל, אלה גם יותאמו לרזולוציות השונות של מסכי המחשב. כך מיילים שלעיתים נחתכים בצדדים או מוצגים באופן כזה שלא ברור, הם יתוקנו באופן אוטומטי גם כן.

responsive

הבשורה החשובה בעדכון מיועד בעיקר למפתחים. גוגל הודיעה כי היא תנצל את היכולות של עיצוב מבוסס שפת CSS בג'ימייל כדי להבטיח שההודעות ייראו בדיוק כפי שהשולח התכוון לכך, לא משנה אם אלו נקראים במחשב, בטלפון או במובייל לאורך או לרוחב.

העדכון יגיע לאפליקציה הנייד ולאתר השולחני בשבועות הקרובים.

התמונה באדיבות Shutterstock

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.