גוגל מעדכנת את יישום הג’ימייל (Gmail) לאנדרואיד ומשיקה מספר פיצ’רים חדשים המקלים על השימוש אשר היו עד כה רק בגרסת בטא שהסתובבה ברשת.

התכונות החדשות יציגו שתי אפשרויות שלא היו קיימות עד כה ובהחלט מתבקשות. התכונה הראשונה מנצלת את טכנולוגיית ה-Pinch to zoom המוכרת (צביטה לזום), יכולת מאוד פופולרית במסכי המולטי-טאץ’ בסמארטפונים, כך שבעת צפייה בהודעה, ניתן יהיה לבצע תקריב או הרחקה באמצעות צביטת המסך. כך יהיה ניתן להגדיל או להקטין את הטקסט והתוכן המוצג בהודעה מבלי הצורך להתאמץ במידה והטקסט המוצג קטן או גדול מידי לקריאה, בדומה לאפשרות הקיימת גם בדפדפן המכשיר.  התכונה השנייה היא האפשרות למחוק את ההודעה בגרירתה ימינה או שמאלה, ממש בדומה לאפשרות הקיימת למחוק הודעות בבר ההתראות במערכת האנדרואיד מגרסת ה-Ice Cream Sandwich. למשתמש מוצגת אפשרות גם לבטל את הפעולה למקרה שהתחרט וכן אפשרות לשמור אותה לארכיון לשליפה במועד מאוחר יותר.

עוד שינויים בין היתר נראה גם בקבצים המצורפים שעברו לתחתית ההודעה, כשגם התמונות המצורפות מוצגות בתצוגה מקדימה באופן גדול וברור. כעת האפליקציה לא משתמשת ביישום הגלריה בצפייה בתמונות אלא היא מגיעה עם יישום פנימי כאשר דרכה ניתן לבצע שיתוף או שמירה.

כל השינויים הללו כבר זמינים להורדה מחנות הגוגל פליי, אולם הם מיועדים רק לבעלי גרסת האנדרואיד 4.0 (Ice Cream Sandwich) ומעלה. שימו לב שהצביטה בזום לא מוגדרת כברירת מחדל ויש להיכנס להגדרות כדי להוסיף אותה. הדגמה מלאה בוידאו שבהמשך.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.