שירות הדואר ג'ימייל (Gmail) הוא שירות חינמי הנתמך, כמו רוב שירותי גוגל, באמצעות פרסומות. עד היום גוגל הפעילה פרסומות טקסט פשוטות בגרסה השולחנית, אך האם הם עושות כעת את דרכן גם אל המסך הקטן.

בשבוע האחרון עודכן יישום הג'ימייל לגרסה 4.6 אשר כולל בין היתר תצוגת קריאה בתצורה של קלפים (Cards) המאפיינת את יישומי גוגל השונים, אך זהו לא השינוי היחיד. האתר 'Android Police' מיהר לנתח את קובץ ה-APK ומצא עדות לכך כי בקוד קיימת תשתית להצגה של פרסומות, בדמות במחרוזות טקסט הנוגעות לפעיליות שניתן לבצע עם הודעות הפרסום:

<string name="ad">AD</string>
<string name="ad_will_not_save">Will not save ad as message</string>
<string name="ad_will_save">Will save ad as message</string>
<string name="ad_dismissed">Ad dismissed</string>

כרגע לא ידוע האם נקבל פרסומות טקסט בלבד, או בדומה לגרסה השולחנית פרסומות שנראות כמו הודעות דוא"ל תחת המחיצה 'קידומי מכירות' (Promotions). כידוע פרסומות מניבות רווח רב לגוגל ומפתיע שעד כה לא הופיעו פרסומות על המסך הקטן, למעט ביישום ה'יו-טיוב' שהוא בדומה לג'ימייל גם יישום ליבה במערכת ההפעלה ומציג פרסומות ווידאו, לכן אין זה מפתיע שגם יישום הדוא"ל עתיד להציג פרסומות שכאלו, שכאמור הגרסה השולחנית של שירות הדוא"ל הפופלרי כבר מציגה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.