גוגל (Google) מגבירה את המאמצים לזהות ולנטרל הודעות ספאם ודיוג (Phishing). החברה מכניסה לפעולה מנגנונים חדשים המבוססים על למידת מכונה ומאפשרים למשתמש לקבל אזהרות בזמן לחיצה על על קישורים זדוניים לכאורה, או בזמן שליחת תגובות לא רצויות.

לפי החברה, המנגנונים החדשים מסוגלים לחסום הודעות ספאם ודיוג ביעילות של יותר מ-99.9%, אך בגוגל לא מרוצים גם מזה וממשיכים לנסות לשפר את היעילות. אחת מהפעולות בהן נוקטת החברה היא עיכוב בקבלה של הודעות דואר מסוימות החשודות כספאם, כ-0.05% מכלל ההודעות. עיכוב זה מאפשר לבצע בדיקות וניתוח נוסף עוד לפני שהן מקבלות אישור לנחות בתיבת הדואר של המשתמש. לצורך כך משלבת גוגל שימוש ב-Google Safe Browsing אשר מחפשת ומתייגת כתובות URL שנחשבות חשודות.

בנוסף הוסיפה החברה התראה נוספת בזמן שליחת דואר אלקטרוני מתיבת דואר עסקית לכתובת דואר חיצונית שאינה נמצאת בדומיין של החברה או הארגון. המשתמש צריך לאשר שהוא אכן התכוון לשלוח דואר לנמען מחוץ לארגון, אלא אם כן מדובר כבר במישהו שנשלח אליו דואר בעבר, וההתכתבויות עמו מבוצעות באופן קבוע.

צעד נוסף שננקט הוא הגנה מפני הודעות שמכילות חשד להדבקת המשתמש בנוזקות או כופרות באמצעות זיהוי חתימת המשתמש והצלבתה עם אותות שיכולים לזהות את השולח כספאמר.