השנה האזרחית החדשה שתחול בקרוב, יחד עם תקופת החגים הבאה בעקבותיה, הן סיבות מצויינות עבור גוגל (Google) לעדכן את אחת האפליקציות הפופולריות ביותר האנדרואיד – אפליקציית הג'ימייל (Gmail). בגרסת 4.7 ששחררה אתמול (ד') החברה, נוספה האפשרות לצרף קבצים מסוגים שונים, מנגנון שישיב למיילים בצורה אוטומטית כאשר בעל הסמארטפון נמצא בחופשה ועוד.

עד היום יכלו המשתמשים בג'ימייל לאנדרואיד להוסיף רק תמונות או סרטונים למייל, אם עשו זאת מתוך ממשק האפליקציה. באמצעות העדכון החדש יוכלו המשתמשים לצרף כל סוג קובץ למייל שלהם: קבצי PDF, מסמכים ואף קבצים מכווצים. חידוש נוסף ומשמעותי מאפשר סוף סוף לשמור קבצי ZIP מכווצים ישירות על הסמארטפון.

אם אתם מסוג האנשים שלא קוראים מיילים בזמן חופשה, תוכלו להפעיל בגרסת האפליקציה החדשה את המנגנון שישלח אוטומטית את הודעת "אני בחופשה" בין התאריכים שתגדירו לו. ואם אתם חוגגים את פתיחת השנה האזרחית באמצעות חופשה, כנראה שגוגל שחררה את העדכון האחרון במיוחד בשבילכם.

צילום מסך: Phandroid.com

מחזיקים במכשיר יחסית ישן, או לחילופין, כבר קיבלתם את עדכון האנדרואיד 4.4? לגוגל יש גם בשורות בשבילכם: אלו המשתמשים באנדרואיד 4.4 יוכלו להדפיס עותקים של המייל ישירות מן האפליקציה במכשירם. המשתמשים במכשירים ישנים, בהם רכיבי הזיכרון לא ידעו להתמודד בצורה מיטבית עם הגרסה הקודמת, יהנו מאפליקציה שתחסוך משמעותית במשאבי הזיכרון ותעבוד, בצורה משביעת רצון, גם על מכשירים חלשים יחסית.

המשתמשים הראשונים בגרסת הג'ימייל החדשה (4.7) טרם דיווחו על פרסומות המלוות את פעילותה. עם יציאתה של הגרסה הקודמת דיווח אתר Android Police כי נוספו מספר שורות לקוד האפליקציה המכינות תשתית להרצת פרסומות בעתיד. לא דווח כי משתמשי גרסת 4.6 נתקלו בכאלה עד כה, אך יתכן כי זהו חידוש נוסף שצפוי לנו בתקופה הקרובה.

תוכלו לחכות בסבלנות עד שתקבלו התראה על עדכונים חדשים, או להוריד ישירות את הקובץ מכאן.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.