מסכי ה-Full HD מגיעים גם לטאבלטים הרצים על חלונות: חברת Gigabyte הכריזה ב-CES על זוג טאבלטים חדשים, האחד S1185 בגודל 11 אינצ’ והשני S1082 בגודל 10 אינצ’ ושניהם בעלי רזולוציה גבוהה של 1920×1080 עם מסך מגע מסוג IPS.

הטאבלטים מסוגלים להתחבר למקלדת עגינה, כך שהם הופכים בקלות גם ללפטופ נייד ואם גם נרצה ישנה עמדת עגינה הכוללת כונן DVD. הטאבלטים מריצים את מעבד ה-Intel Core ULV כפול ליבה החזק יותר מאשר מעבדי ה-Atom המוכרים, ומסוגלים לאכלס עד 8 ג’יגה של זיכרון פנימי מסוג DDR3 ודיסק פלאש עד 256 ג’יגה. לשניהם יציאות USB 3.0 ו-2.0, יציאת HDMI וקורא microSD. זוג המצלמות הכלולות הם 5 מגה פיקסל מאחור, ו-2 מגה פיקסל מקדימה, וכן אפשרות לתקשורת דור 3.5G עם חריץ SIM.

בחברה מנסים להתחרות עם הטאבלטים החדשים כדוגמת ה-Smart PC של סמסונג וה-AtivTab של אסוס, ואם נראה מחיר סביר, ייתכן שהיא גם תצליח.

שתף:
-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.
 • עודד

  בטאבלט שמבוסס על windows 8 RT אתה יכול להריץ רק אפליקציות שנכתבו עבורו.
  בטאבלט שמבוסס על windows 8 PRO אתה יכול להריץ כל אפליקציה שאתה רוצה, בדיוק כמו מחשב רגיל.

 • נדב

  אני עד היום מנסה להבין הדברים שרצים על ווינדוס רגיל במחשב ולא בטבלאט אני יכול להריץ על טאבלט מבוסס ווינדוס 8 ?

  • אני

   תלוי איזה טאבלט. לווינדוס 8 יש 2 גרסאות עיקריות. RT שמיועדת אך ורק לטאבלטים ומתבססת על ארכיטקטורה של מעבדי ARM. טאבלטים מהבוג הזה לא יכולים להריץ אפליקציות דסקטופ. הגרסאות השניה היא היא פרו. היא מתבססת על ארכיטקטורה של מעבדי אינטל (או AMD) ומתאימה לשימוש בטאבלטים ודסקטופים. טאבלט עם ווינדוס פרו המצויד במעבד אינטל מסוגל להריץ גם אפליקציות דסקטופ.
   דרך אגב, הטאבלטים בכתבה מריצים ווינדוס פרו

   • אני מהחלל

    לא חובה פרו…רוב הטאבלטים מריצים Windows 8 רגיל
    Windows 8 Pro גרסה משופרת לרגיל שסוחטת מהמחשב יותר
    Windows 8 רגיל, אין מה להוסיף פה,מתאימה לאנשים בלי יידע ועומק לגביי מחשבים
    Windows 8 Enterprise גרסה של ווינדוס 8 המיועדת בעיקר לעסקים
    ואחרונה חביבה:
    Windows Server 2013 שעתידה לבוא,לא קשורה לאדם הפשוט. בנויה בעיקר לשרתים ויכולה לנהל כמויות אדירות של משאבים וקוד בהשוואה למערכת הרגילה,מעניקה כלים מתקדמים להתאמת המערכת לצרכים מסויימים

    • אני מהחלל

     תיקון – השם הוא Windows Server 2012