שני טלפונים חכמים חדשים של חברה סינית בשם גיק (Geak) יושקו השבוע והם, אולי, מהווים תמונת מראה להתקדמות העצומה של הסינים בשוק הזה.

הדומה בין שני הטלפונים, להוציא העובדה שהם מגיעים עם 16 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון, הוא העובדה ששניהם מצוידים במצלמה אחורית ברמה של 13 מגה-פיקסלים, מצלמות שמשולבות כיום בדרך כלל במכשירים שנמצאים בחזית הטכנולוגית של הטלפונים החכמים של ימינו. אבל בכך, פחות או יותר, נגמר הדמיון.

בעוד המרס (Mars) הוא למעשה פאבלט עם מסך בגודל של לא פחות מ-5.8 אינץ', האיי (Eye) קרוב יותר לתחום הטלפונים החכמים 'הרגילים' עם מסך בגודל של 5 אינץ'. המצלמה הקדמית של המרס היא 8 מגה-פיקסלים, ושל אחיו הקטן יותר היא של 2 מגה-פיקסלים. בעוד שהמרס מגיע עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM, אלו שירכשו את האיי יסתפקו ב-1 ג'יגה-בייט RAM בלבד. ואיך לא, גם הרזולוציה שמציעים המסכים שונה: HD מלא מול 720p, בהתאמה. יש גם הבדל משמעותי במעבדים: המכשיר הגדול יותר מגיע עם ה-Snapdragon 600 ואילו הקטן עם MT6589, מעבד ארבע ליבות של מדיה-טק (Mediatek) שמתחילה, כך נראה, להיות חברה משמעותית בתחום הבינוני של השוק.

כפי שניתן בשני טלפונים שמותאמים לשוק הגבוה המאוד ולשוק הבינוני-עד גבוה, והמחירים בהתאם: 490 דולר עבור המרס, 325 דולר עבור האיי. המכשירים יהיו זמינים כבר השבוע בסין. לא ברור מתי במקומות אחרים בעולם, אבל השוק הסיני מספיק גדול גם ככה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.