הכנס השנתי GameIS 2014 של תעשיית מפתחי המשחקים הדיגיטליים בישראל, ייערך ב-4 בדצמבר, במרכז וואהל סמוך לאוניברסיטת בר-אילן. בכנס ישתתפו חברות מקומיות ואורחים מחו"ל, שיסקרו את החידושים בתעשייה ואת תהליך היצירה והפיתוח של משחקי המחשב משלב הרעיון והפיתוח ועד לשלב ההפצה.

יו"ר GameIS, ניר מירצקי, אומר כי תעשיית המשחקים העולמית צפויה להמשיך לצמוח בקצב מהיר. "ההערכות הן כי היקף התעשייה העולמית יגיע עד שנת 2017 לסכום של יותר מ-100 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-75 מיליארד דולר השנה, בעיקר בזכות גידול מאסיבי בהכנסות ממשחקי מובייל. שנת 2014 עד עתה כבר יצרה למשקיעים ויזמים בתחום למעלה מ-12 מיליארד דולר מרכישות ומיזוגים, והשנה עוד טרם הסתיימה".

מנתונים של עמותת תעשיית פיתוח המשחקים בישראל, שנאספו לקראת הכנס, עולה כי השנה נמכרו חברות משחקים ישראליות בסכום כולל של למעלה מ-300 מיליון דולר. בין העיסקאות חברת דראגון פליי ( (DragonPlay שמתמחה ביצירת משחקים חברתיים עבור סמארטפונים ונמכרה ב100 מיליון דולר לחברת Bally האמריקאית.

במקביל לרכישות, חברות משחקים צעירות ממשיכות לגייס כסף, דוגמת חברת חברת ג'לי באטן גיימס (Jelly Button Games) שהשלימה השנה גיוס של 1.5 מליון דולר בהובלת קיידאן קאפיטל וחברת לאקיפיש שגייסה 1.6 מילון דולר מכרמל ונצ'רס.

בין הדוברים שיגיעו השנה לכנס: דייויד הלגסון (David Helgason) מייסד והמנכ"ל של חברת (Unity Technologies) שיקיים שיחת fireside chat אודות כלים לפיתוח משחקים, בוזידר גרוזדנוי (Bozhidar Bave Grozdanov) המעצב הראשי של משחקים פופולרים כמו סידרת אססינז קריד, גוסט ריקון, וכיום המעצב של המשחק אימפריה אונלין, ופיליפ סטלזר (Philip Stelzer) מנהל עסקי בווגה (Wooga), אחת החברות הגדולות בתחום של משחקי סושיאל/מובייל.

בין היתר יתקיימו הרצאות בנושא נשים גיימריות שתעביר מארטין ספאנס, ויערך פאנל בנושא פיתוח משחקים במגזר הערבי בישראל.

הכנס יעסוק גם בתחום המציאות המדומה (Virtual Reality)  בעקבות רכישת חברת Oculus VR השנה על ידי פייסבוק ב- 2 מיליארד דולר.  החברה מייצרת משקפים שמאפשרות ראייה תלת-ממדית ומודעות לתנועת הראש של החובש אותן. בכנס תתקיים הרצאה בנושא פיתוח משחקים ל-Virtual Reality שיעביר אלעד דרורי מסיידקיק, חברה ישראלית שפיתחה משחקים להדגמת הפלטפורמה.

אודות GameIS:

עמותת GameIS הוקמה בשנת 2008, במטרה לפעול לקידום התעשייה המקומית ולהוות ארגון גג לתעשיית מפתחי המשחקים בארץ. במהלך השנים יזמה העמותה מפגשים ואירועים מקצועיים ופעלה לגיוס כספים.  הארוע השנה נערך תחת חסותן של חברת פלייטיקה, ענקית המשחקים הסושיאלים חברת טאבטייל וחברת פלאריום המובילה את תחום משחקי המיד- קור (Mid-core) בעולם. בנוסף, יעניקו חסות לכנס גם חברות המעניקות שירותי פיתוח למשחקים בינהן, טאפטיקה, קפטן אפ, קול דאטה, מאבל טקנולוג'י , מכללת שנקר, חברת הצעצועים Spinmaster אליהן מצטרפות גם ענקיות הטכנולוגיה גוגל, מיקרוסופט ואמאזון.

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.