אם מתבוננים בהשקות המכשירים האחרונות של סמסונג (Samsung), ניתן להבחין בניצוץ של שינויים. זה החל ב-Galaxy Alpha והמשיך ב-Galaxy Note 4 ו-Note Edge – בכולם יש מסגרת מתכתית ומראה מעט שונה מהליין של המכשירים עד כה. זה המשיך רק בשבוע שעבר עם הכרזת החברה על ה-Galaxy A3 ו-A5, זוג מכשירי ביניים שגם הם עם מסגרת מתכתית מהודרת, ולמה כל זה מתקשר? ל-Galaxy S6.

הכירו את Project Zero: פרויקט הדגל של היצרנית הדרום קוריאנית למכשיר ה-Galaxy S6 מהתחלה. לפי הדיווח של SamMobile, זה הולך להיות משהו שונה לגמרי ממה שהכרנו עד כה מסמסונג, ולפי מקורות אנונימיים ומידע שהתקבל מוקדם יחסית, החברה מתכננת עיצוב חדש לגמרי ושימוש בחומרים מתכתיים.

עוד מוסיף המקור גם מספר פרטים טכניים. המכשיר החדש יכלול תצוגה מעט גדולה יותר, בגודל של 5.3 עד 5.5 אינץ’ ברזולוציית Quad HD, או 2K בדומה ל-Galaxy Note 4. הוא ירוץ על גרסת ה-64 ביט החדשה של שבב ה-Exynos 7420 Octa-Core ואילו יוצע גם דגם Snapdragon 810 לארה”ב ואירופה כאשר שניהם יתמכו ב-LTE וכמובן באנדרואיד לוליפופ. המצלמה בגבו תכלול את אותה האופטיקה של ה-Note 4 עם ייצוב תמונה אופטי  (16 או 20 מגה פיקסל) ובקדמתו מצלמת סלפי 5 מגה פיקסל משודרגת. סמסונג תציע את המכשיר בנפח פנימי משתנה של 32, 64 ו-128 ג’יגה בייט ולא תוצע יותר אפשרות של 16 ג’יגה-בייט.

פרימיום אמיתי?
זה לא סוד שרבים טוענים כי מה שחסר לסמסונג במכשירי הפרימיום הוא שימוש במתכת במקום בפלסטיק, כפי שהיא נהגה לאורך השנים עם סדרת ה-Galaxy S. השימוש במתכת אמנם דורש מהיצרניות יצירתיות בשל בעיות תקשורת שיכולות להתרחש (ראו ערך Antennagate) אך ללא ספק זהו דבר המשפיע רבות על עיצוב ומראה המכשיר. קשה לומר בשלב זה מה מהדברים אכן נכונים, אך על פניו מפרט המכשיר לא נשמע לנו מופרך מידי. גם הסיכוי כי סמסונג אכן תשתמש בחומרים איכותיים יותר במכשיר הבא גם כן נשמע לנו הגיוני, במיוחד לנוכח ההשקות האחרונות ואולי גם כחלק מהרצון להתחרות במכשירי המתכת של אפל. לעומת זאת, אנו לא צופים שנראה שינויים חריגים מידי שכן שימוש בטכנולוגיות חדישות כמו המסך הגמיש ב-Galaxy Edge גם מיקרות את המכשיר וגם אינן מתאימות לכל אחד.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.