זה לקח לא מעט זמן אבל ההמתנה הסתיימה: הלילה סמסונג (Samsung) החלה בהפצה של עדכון האנדרואיד 6.0 בישראל באופן רשמי.

לפי דיווחי גולשים שהגיע ל-TGspot, העדכון הגיע לשני הדגמים, Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge ומופץ בהדרגה למי שרכש את מכשירו דרך היבואנית הרשמית, חברת סאני וכי בהמשך הוא צפוי להגיע גם לרוכשים דרך מפעילות הסלולר השונות.

העדכון במשקל של 1.3 גיגה-בייט כולל בין היתר את העיצוב האחרון של ממשק ה-TouchWIZ הקיים ב-Galaxy S7 והגיע בתחילת החודש גם ל-Galaxy Note 5 עם ערכת צבעים חדשה ושינויים קלים במסכי הבית, ההתראות ובמסך היישומים. יש גם את חידושים מערכת האנדרואיד כמו הרשאות מתקדמות בהתקנת ושימוש באפליקציות, שליטה טובה יותר בהתראות המתקבלות, חסכון בסוללה עם שימוש במצב Doze המגביל את פעילות האפליקציות ברקע בזמן המתנה ועוד.

הממשק החדש כפי הקיים בעדכון של Note 5
הממשק החדש בעדכון של Note 5

בעלי האדג' יזכו בנוסף גם לתוספת נכבדת של יכולות המסך הקמור כך שניתן יהיה להציג מידע נוסף על אחד הפאנלים כמו  נתוני ספורט, מניות וחדשות. לצד אלו גם ניתן להוסיף קיצורים רבים, עד 10 קיצורים שונים ואף תיקיות שלמות, דבר שלא היה ניתן עד כה וכן ישנם גם גישה מהירה לכלים שונים כמו סרגל, מצפן ופנס.

העדכון מופץ כאמור בהדרגה לכלל המכשירים מדגם SM-G920F ו-SM-G925F וזמין להורדה גם אצל SamMobile (רק לגרסה הרגילה, לבינתיים) להתקנה ידנית.

תודה לאופק, עומרי וכל מי ששלח!