רבים שואלים: למי המצלמה הטובה יותר – לגלקסי אס 4 או לאייפון 5? נכון, ישנן מצלמות נוספות לא פחות איכותיות כמו ה- HTC One , האקספריה זד או הלומיה 920, אבל שלושתן ביחד לא פופולריים כמו מכשירי הגלקסי ואייפון בישראל ובעולם, לכן אנו נתמקד בשני המכשירים הכי פופולריים שקרוב לוודאי מרכזים את מרבית הרכישות הקרובות של הישראלי הממוצע. רן בר-לוי לקח את שני המכשירים וביצע השוואת ראש בראש בצילום, ואלו התוצאות.

תמונה 1: צילום באור יום.
תמונה זו נלקחה באור יום ללא שימוש ב-HDR (מיקום: גשר של הקניון הגדול בפתח תקווה).

צולם עם האייפון 5

 

Galaxy S4 Photo Outside
צולם עם הגלקסי אס 4

 

תוצאות: שני המכשירים עשו עבודה מעולה יחסית והנאמנות לצבעי מקור פשוט מצוינת יחסית לעדשת הקטנה. ניתן לראות מעט יותר דיוק בגלקסי אס 4 לצבעים של הכביש, האייפון בניסיון ל"תקן" את התמונה בעיבוד קצת הגזים בצבעים של הכביש. בסה"כ תיקו עם יתרון קל לגלקסי אס 4 (בשל טעות צילום חלק קטן מהתמונה של האייפון נחתך).

תמונה 2: צילום באור יום
גם תמונה זו נלקחה באור יום ללא שימוש ב-HDR (מיקום: הגשר של הקניון הגדול בפתח תקווה).

iPhone 5 Photo outside 2
צולם עם האייפון 5

 

Galaxy S4 Photo Outside 2
צולם עם הגלקסי

 

התוצאה: גם בתמונות אלה בסה"כ שתי המצלמות עשו עבודה סבירה, גם אם חלק מהשמיים לא נחשפו טוב. בסה"כ שוויון עם יתרון קל לאס 4 שפחות שינה את המציאות עבור תמונה יותר טובה ונשאר יותר נאמן למקור (בשל טעות צילום חלק קטן מהתמונה של האייפון נחתך).
תמונה 3: צילום מול שמש
התמונה הזו צולמה עם מספר בעיות תאורה מול שמש יוקדת ועם הרבה סוגי אובייקטים.
אייפון 5

 

גלקסי אס 4

 

תוצאות: שתי המצלמות עשו ניחוש לא מוצלח לגבי החשיפה, והשמיים כמעט לא קיימים בשניהם. האייפון עשה עבודה טובה יותר בפרטים של העצים וגם בפריט העיקרי שעליו ביצענו מיקוד. ניצחון לאייפון 5.
תמונה 4: צילום נוף
צילום נוף באזור מוצל, ולשם השוואה גם צילמנו עם מצלמת סטילס בסיסית של קנון.
אייפון 5

 

גלקסי אס 4

 

מצלמת קנון

 

תוצאות: גם בתמונה הזאת שתי המצלמות עשו עבודה טובה מאד יחסית. והמצלמה השלישית של קנון לא גרמה לשתיהן להתכווץ בפינה בבושה. בסה"כ קשה להבחין בהבדלים מהותיים ביניהן.
תמונה 5: צילום נוף
כאן צולמו התמונות באותו מיקום רק בעמידה, כדי לבחון האם הגלקסי אס 4 שוב תעוות קצת את המימדים.
אייפון 5

 

גלקסי אס 4

 

תוצאות: המצלמה בגלקסי מתעקשת לצלם במימדים של הרוחב גם לגובה וזה יוצר עיוות קל ותחושה של מתיחה, אבל שתי המצלמות עשו עבודה טובה מאד בשחזור המציאות כפי שראינו אותה בשטח, תיקו עם יתרון קטן מאוד לאייפון.
תמונה 6: צילום מאקרו
באור יום ובתאורה טובה קל יחסית להוציא תמונות טובות ממצלמה סלולרית, אז  צילמנו שתי תמונות שבד"כ נכשלות לגמרי בסלולר – צילומי מאקרו וצילומים באור ביתי חלש שלרוב כושלים לגמרי.
אייפון 5

 

גלקסי אס 4

 

מצלמת קנון

 

תוצאות: שתי המצלמות עשו עבודה לא מלהיבה בתאורה נמוכה, למרות שימוש ב- HDR בשתיהן. האייפון  הצליח מעט יותר בפרטים ובעומק השדה לעומת האס 4 ומצד שני פספס לגמרי במרקם של השולחן והפך אותו לגרעיני לגמרי. האס 4 מרח קצת את הפרטים אבל זיהה נכון את השולחן (באופן יחסי). בהשוואה למצלמה דיגיטלית, כאן ממש רואים את היכולת של מצלמה אמיתית של קנון לעומת הסלולריות,  ואין כמובן מה להשוות לעומת מצלמת DSLR .
תמונה 7: צילום מאקרו
אייפון 5
גלקסי אס4
מצלמת קנון

תוצאות: כאן הקשנו עוד יותר על המכשירים כי הטקסט לא בניגוד מאוד גדול לרקע וגם התאורה גרועה מסביב. שני המכשירים עשו עבודה גרועה מאד עם גרעון מאסיבי ועם פספוס של הטקסט כמעט לגמרי. לעומתן הקנון תפסה את הטקסט בצורה די טובה ואם תקישו על התמונה תוכלו אפילו לקרוא אותו.

הערות: לפני שנסכם ונבחר את הזוכה מבחינתנו, נציין כמה דברים שחשוב לזכור. הצילום לא נעשה על ידי צלם מקצועי או חובב, לכן אולי דומה יותר לצרכן הממוצע. דבר נוסף, ישנן בגלקסי אס 4 הרבה הגדרות ידניות שניתן ליישם אבל בחרנו להישאר עם ההשוואה הבסיסית ביותר כאשר שתי המצלמות על מצב אוטומט כי זה מה שלהערכתנו מרבית המשתמשים יעשו.

גם לגלקסי אס 4 וגם לאייפון יש בחנויות היישומים תוכנות צילום עם הרבה יותר שליטה בהגדרות וניתן כך לצלם תמונות יותר טובות. בלי קשר לאפליקציה, את חלק גדול מהתמונות ניתן לנקות בצורה טובה עם יישומים כמו Snapseed באנדרואיד או iPhoto באייפון ובכך לתקן את הפגמים בצילום המקורי. גם צילום ב-HDR יכל לתקן הרבה מהפגמים, אולם לא השתמשנו באף אחת מהן.

סיכום: באור יום ובתאורה טובה הגלקסי אס 4 והאייפון 5 שווים למדי עם יתרון לאייפון. יש שיאהבו יותר יותר צילום כזה או אחר אבל הימים שבהם המצלמות של אנדרואיד היו חיוורות וחלשות ליד האייפון נגמרו. שני הטלפונים לא מצלמים טוב בתאורה נמוכה ותנאים קשים. את צילומי הלילה לא העלנו כי התוצאות היו נמוכות ולא היה מקום להשוואה.אם הייתי צריך לבחור איזו מצלמה היינו לוקחים איתנו ליום צילומים, קרוב לוודאי שהיינו בוחרים בגלקסי אס 4.

אפליקציית המצלמה של הגלקסי אס 4 עשירה ומגוונת, ניתן לצלם בה היישר ממסך הנעילה עם הרבה הגדרות ידניות ושליטה די טובה על הצילום. באייפון 5 במסך הנעילה ניתן לצלם רק בתוכנה של אפל ובה פרט לבחירה ב-HDR, אין דבר שניתן לעשות מלבד בחירת נקודת מיקוד.בתאורה טובה של אור יום העלייה ל-13 מגה פיקסל בגלקסי אס 4 בהחלט מספקת יותר פרטים ויותר דיוק. הצילום ב-HDR טוב יותר בגלקסי אס 4 שבו סמסונג עשתה עבודה טובה בהרבה מאשר בגלקסי אס 3, הצילום לוקח יותר זמן אבל התוצאות בהתאם. האייפון 5 מצלם יותר מהר ב-HDR אבל התוצאות שלו ב-HDR לא משתוות לגלקסי אס 4. אך עם זאת, במידה ונשתמש בהגדרת אוטומט, בממוצע האייפון מייצר תמונות טובות יותר.

פורסם לראשונה בבלוג "מכור לטכנולוגיה" ונכתב על ידי רן בר-לוי

 • חולה על סמסונג

  אבל כן במצלמה האייפון יותר חי

 • DANIEL

  הי לי יש את הגאלקסי אס 3 מיני ואני יודע שאין לכל גרסת האס אין מצלמות טובות אבל אני כן יודע ש אייפון זה המחשיר החי גרוע שנוצר באנושות

 • נהוראי

  המצלמה של האייפון בהרבה יותר חדה
  והתמונות יותר בהירות
  לפי דעתי בהכל האייפון יותר טוב זה שיש כל מיני פיצ׳ים קטנים שנמאסים אחרי יומיים לא אומר שהוא טוב

 • אנונימי

  האייפון בהחלט לוקח את הגלאקסי ולא הפוך..

 • סמבוסק

  איזה מבאס תיכננתי לקנות גלקסי 4s ועכשיו אני לא כזה בטוח יואוייי איזה באסה זה !!!

 • בר

  וואיי בבקשה תעשו השוואה בין האייפון 5 לHTC ONE (במצלמה כמובן)

 • אנונימי

  אני חושב שהייתם מנסים את הלומיה 920 ואז הייתם עושים באמת בדיקה מעולה של שלושה מכשירי מצלמה

 • יוסי כהן

  אדון כתב:
  מה משמעות המשפט "אבל הימים שבהם המצלמות של אנדרואיד היו חיוורות וחלשות ליד האייפון נגמרו." בכתבה?

  ההיפך הוא הנכון! עד לאייפון 4S מצלמות האנדרואיד היו יותר טובות והאייפון הפציץ ב4S במצלמה טובה "סןף-סוף"…
  המוטורולה דיפיי שהיה לי עם רום CM10 היה מוציא תמונות הרבה יותר טובות חדות ועשירות מהאייפונים 4 למיניהם של הקרובים שלי.

 • מתי123

  ללא ספק האייפון מנצח. נראה שאפל מכניסה אלגוריתם שעורך קצת את הצבעים בתמונה ומחזק אותם. לדעתי בגלל שבצילום פרצופים האנשים יראו יפים יותר, מה שיגרום לנטייה טבעית לכיוון התמונות הללו.. גאוני

 • דני

  מי ישמע הולכים לצלם עם הפלא' חתונות או טיולים בחו"ל (אם כן מצבכם רע) מה יעזור לי מצלמה? הייתי רוצה מכשיר עמוס פיצרים ואפשרות לקפנג אותו איך שבא לי שיתאם לי בול. בעניין ההשוואות, זה סה"כ משחק של צבעים.. עניין תוכנתי בלבד .וגם ניתן לסדר הכל בעריכה פשוטה

 • אליעד

  חח שמים לב שלאורך כל המאמר אתה רק לטובת האייפון המצלמה של הגלקסי בהרבה יותר טובה מה כן
  שהגלקסי 13 מגה פיקסל ואייפון 8מגה פיקסל

  • בולי

   אני מצטער להגיד לך שמגה פיקסל כבר כמעט לא רלוונטי שזה נוגע לאיכות המצלמה.
   החיישן + העדשה יעשו הרבה יותר הבדל מאשר לעלות את המגה פיקסל. תוכל גם לעלות ל 20.

   בכלל יש פה הרבה תגובות על 13 מגה פיקסל וזה סתם גימיק.

   אני לא יודע מה איתך כל התמונות של האייפון יצאו עם צבעים יותר אמיתיים.

 • פבלו

  צר לי לאכזב, אבל אפילו אס 3 (!) יותר טוב מאייפון חמש במצלמה.

 • dani207

  תפסיקו לריב.המצלמה של נוקיה c7 לוקחת בסיבוב את שתי המצלמות של האייפון ושל הגלקסי.

 • יאיר

  אני ייאיר אני עובד בחברת פלאפון אני מתבש להגיד שאיפפון חמש אכן יוצר טוב מגלקסי ולא משנה איזה פשוט אפל הייתה תמיד מקום ראשון ותהייה תמיד מקום ראשון יש למכשירים שלהם איכות זה חברה באיי פונים שלהם מעוצבים מאוד יפה לעומת גלקסי כמו גוש פלסטיק גדול ועלוב לדעתי אין על אייפון

 • שקד

  הנקסוסים מצלמים הרבה יותר טוב.

 • עידן

  מה ההשוואה פה.. אתם אומרים שהמצלמה של האייפון 5 שהיא 8 מגה (ויותר ישנה) טובה בערך כמו המצלמה של הS4 שהיה 13 מגה (ויחסית חדשה בשוק).. מה ההיגיון להשוות מכשיר מספטמבר למכשיר מאפריל.. ברור שהמצלמה של הS4 יותר טובה, ואני מאמין שבאייפון 5S/6 המצלמה תהיה טובה יותר משל הגלקסי..

 • עדי

  אם יש שני דגמים שלטענתכם פופולריים יותר, ועוד בסך הכל שלושה "פחות" פופולריים, איזה נזק כבר היה קורה אם הייתם משווים בין 5 דגמים בביצועי הצילום? ולא רק בין 2?
  זה לא היה מעמיס על הסקירה, והיה מביא לעניין רב יותר בקרב הגולשים שלא עוקבים אחרי כל העדר הטיפש שקונה רק אחד מתוך 2 דגמים "פופולריים"…

 • גלעד

  בתמונת המאקרו אתם כותבים ״האייפון הצליח מעט יותר״, כשלמעשה האייפון הוציא תמונה טובה יותר באופן משמעותי מהגלקסי, שהוציא תמונה מטושטשת ודלה בפרטים…

 • עידן

  אני מופתע מסמסונג, חשבתי 13 מגה פיקסל הפציצו במצלמה טובה, אבל אם התמונות בהשוואה נכונות אז קשה לי להאמין אבל האייפון 5 לוקח (במצלמה כמובן)

 • דני

  אני אוהב יותר את אנדרואיד מאשר את "אפל" על שלל מוצריה, וסביר להניח
  שאני אקנה מוצר של סמסונג על פני אייפון, אבל….
  צריך להודות, התמונות של האייפון 5 הרבה יותר טובות!
  תביאו 100 צלמים מקצועיים והם יאמרו לכם את אותה התשובה.

 • היי

  מצלמה של האיפון 5 יותר טובה מגלקסי4 ?? זה מה שאני רואה…

 • Raz

  ניראה אותכם צוחקים על האייפון עכשיו…
  הצבעים שלו בצילום הרבה יותר חדים.

  • יוסי כהן

   צבעים חדים… אתה מתכוון רווים יותר… זה סליידר במצלמת אנדרואיד… אם אתה אוהב צילום רווי תעלה אותו.
   רק במאקרוהאייפון ניצח בגדול וזה בגלל שהגלאקסי על מצב אוטומאטי.

 • סמסונג מס' 1

  מה אתם השוואה בין המצלמה של גלקסי למצלמה של אייפון זה ברור שסמסוג יותר טובים מאפל….

  • בולי

   כמה סמסונג משלמים לך ?

  • DANIEL

   כל כך נכון

 • אור

  ברור שהגלקסי 4 פלאפון חייתי

  • סמסונג מס' 1

   +1

   • חסוי

    אני לא יודע, מה איתכם אבל זה אומר הרבה.המצלמה של האיפון 8mp,לוקחת את המצלמה של סמסונג 13mp.אל תקנו את כול ,מה שסמסונג מנסה לימכור לכם.בקיצור פראירים לא מתים.

   • יוסי כהן

    יש כפתור לזה אתה יודע…